Bu iş teklifi bir hakaret değil mi ?

Yazılım mühendisliği bitirmiş birine bir dershanenin bilgi işlem sorumlusu olma ve video editörlük yapma karşılığında (daha önce de böyle bir işte 1 yıl tecrübesi var)

haftada 6 gün 9 saat asgari ücret teklif edilmesi bir hakaret değil midir?

Teklif edilmesi degil bu teklifin kabul edilmesi kisinin kendisine yaptigi hakarettir.

Benzer bir durum benim de basima gelmisti. Turkiye'nin en iyi 3 universitesinin birisinden bilgisayar muhendisligi diplomasi aldiktan sonra digerinde master yaparken bir yere basvuruda bulunmustum, gorusme sonrasinda asgari ucret teklif edilmisti :)
  • sertac akin  (25.08.23 16:28:04)
Hakaret değil, benzer işleri kabul edecek insanlar var. Nasıl 10+ deneyimli işe başvuran 2 yıllık çalışan varsa dershanede şansını denemiş. Hadsizlik tabii, savunmuyorum.
Ek olarak yerinizde olsam iş teklifini kabul eder, sonra engellerdim :)

  • Omelas'ı Terk Eden Köylü  (25.08.23 16:34:50)
öncelikle orada iki iş var, üstüne 45 değil 54 saat çalışılıyor ve asgari ücret mi teklif ediliyor :D fazla şımarmışlar ama öğretmenlere de asgari ücret veriyorlar diye haber falan yapılıyordu zaten. Çalışan bulamayıp batması gereken yerler bunlar. (ne yazık ki biri bunu kabul edecek)

  • nhk ni youkosu  (25.08.23 16:36:18)
Maalesef dershanelerin hemen hepsi aynı mantıktadır. Hem öğretmenler adına hem diğer personellere. Asgari ücret yine iyi bir teklif. Normalde biz, asgari ücret üzerinden yatırırız. Siz elden geri 2 bin TL geri verirsiniz diyebilirdi. Buna ek yaz dönemde sigortaya gir çık yapması, ayrı bir konu. Onu ayrı bir başlıkta değerlendirebiliriz

  • janavarorion  (25.08.23 16:47:34)
bilgi işlem derken ne demek istiyorlar? sizin mühendis olduğunuzu anlamamış olabilirler. olmaz demeyin olabilir.

  • oyokbuyoknevar  (25.08.23 19:04:29)
burası türkiye normal.

  • koela  (26.08.23 10:45:32)