tıraş gurularına soru | hangi jilet?

günlük sinek kaydı tıraş için;
gilette mach3 turbo mu yoksa gilette fusion proglide mı önerirsiniz?

-mach3 turbo 3 bıçaklı.
-proglide 5 bıçaklı.
ikisini de hiç kullanmadım o yüzden kullanmış olanların yorumları kıymetli benim için.
hangisi daha sağlıklı bir tıraş sunar? fiyat olarak proglide diğerinin iki katı.

Sakalın gürlüğüne göre değişmekle birlikte Mach3'ün tıkanma probleminin çok az olduğunu düşünüyorum. Proglide olsa da kullanmaya devam etmedim nedense mach3'ten devam ediyorum. Fakat bazı yerlerden ikinci kez geçmem gerekiyor sinekkaydı traş için. Proglide denerim bu akşam, bu sorunu çözüyor mu bakıp tekrar yazarım olmadı.

  • taqster  (23.08.23 01:32:06)
Mach3 sinek kaydı kesiyor. Ben sinek kaydı tıraş olacağımda ustura ve normal tek jiletli bıçak kullanıyorum ama mach3 bence oldukça yeterli. Hem kolayca kayıp gidiyor hem de temiz iş yapıyor. İki dakikada tak tak. Proglide'ı bilmiyorum ama iki katı para verecek ne avantaj sunabilir tahayyül edemiyorum. Mach3'te en sevmediğim şey şu kaygan bantın çabuk işlevsizleşmesi.

  • prole  (23.08.23 06:17:37 ~ 11:43:56)
Her gün oluyorsanız mach 3 de başarılı sonuç verir.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (23.08.23 10:39:12)
Ben bunların hepsini denedim. Hala inanması güç geliyor ama Gillette blue 3 milli takım serisi olan bıçaklardan aldım en son. En az tahriş edeni ve sakalı en temiz alanı o çıktı. 1 bıçağı 2 aydan uzun kullanıyorum üstelik.
Tek dikkat ettiğim şey, haftasonu 2-4 gün sakalı uzattıysam başka bıçakla kesiyorum.

  • tum haklari saklidir  (23.08.23 11:46:41)
isterye 20 bıçaklı olsun, hiç bir tıraş tek jiletle veya ustura ile tıraş kadar performans vermez. Ayrıca en sağlıklı tıraş ta tek
jilet ile olandır.

  • mrctrk  (23.08.23 19:20:12)
Normalde usturayla traş olan bir bünye olarak bence de blue 3 gayet yeterli.

  • yadigar  (24.08.23 10:17:19)