Sınıf öğretmeni maaş

Sınıf öğretmenleri ne kadar maaş alıyor? Kız arkadaşım sınıf öğretmeni 13 yıllık, 22 bin alıyor. Bütün sınıf öğretmenleri mi böyle az alıyor.

Aşağı yukarı bu kadar alıyorlar.

  • sekizdokuzon  (22.08.23 21:49:42)
Bir öğretmen olarak sağda solda “13 yıllığım 20 yıllığım ama 20 bin ₺ alıyorum” diyenleri hayretle izliyorum. Ek derssiz çıplak maaş bile 22 olamaz eğer devlette çalışıyorsa. Kaldı ki 13 yıllık öğretmen çoktan uzman maaşı almaya başlamıştır. Sınıf öğretmeni tam ek ders alır ayrıca. Yeni atanan tecrübesiz aday öğretmenin çıplak maaşı(ek derssiz) 22-23 bin arasında.

Ha az mı bence az ama sağda solda yazılanlar gibi de değil.
  • ruhen hastayim ben  (22.08.23 22:08:49 ~ 23:34:46)
Maaşlarını doğru söylemiyor bazı arkadaşlar,
En az alan 22 + uzman öğretmen ücreti , + ek ders bence 32 civarı .
Mahep diye bir uygulama vardı sanırı . Orda çıkıyordu.
  • dunyatuhaf  (22.08.23 23:41:51)
Kardeşler gözümle gördüm 22 küsür

  • el conquerador  (23.08.23 00:06:34)
@el conquerador,

Hocam ek ders ayrı yatar. Yeni atanmış ve haftalık 15 saat derse giren öğretmen 22-23 bin bandında alır. Haftalık 15 saatten fazla derse giren öğretmene ek ders ücreti yatar. Nöbetler vs. yine ekstra olarak yatar.

Kız arkadaşınız ya devlete yeni atandı 13 yılın 12’sini özelde falan geçirdi (bu yılları saydırabilir aslında) ya da kademe durdurma cezası falan aldı, uzmanlık sınavını kazanamadı bilemiyorum. Uzman öğretmenin ek derssiz maaşı 26-30 bin aralığında çünkü. Kaynak da bu ayki bordro.
  • ruhen hastayim ben  (23.08.23 00:12:55 ~ 00:19:20)
Özelde çalışan insanlar haftada 45 saat çalışıyor
Devlette çalışanlar haftada 40 saat çalışıyor
Öğretmenler ise haftada 18saat çalışıp 22bin maaş alıyorlar.(rakamdan emin değilim)
Geri kalan günlerde ek ders alıp gelirlerini yükseltebiliyorlar.

Ayrıca yaz tatili ve dönem arası tatillerde başka bir meslekte olamayacak kadar uzun.
6 ayda bir birçok atanma hakkı var.
Öğretmen olmadığıma pişmanım.

Bana göre maaş tüm sene boyunca ek mek cebine giren paranın 12ye bölünmüş halidir. Bazı insanlar ekleri söylemiyor.
  • kararsızataletfilozofu  (23.08.23 01:15:39)
Bu arada ben özel sektör öğretmenlerinin aldıkları maaştan bahsediyordum. Devlette ne kadar alınıyor bilmiyorum, açıkçası bilmek de istemiyorum:)

  • sekizdokuzon  (23.08.23 02:52:26)
Devletteki maaşı soruyorsan aşağıdaki arama motoruna gerekli bilgileri girerek maaşı kuruşu kuruşuna hesaplayabilirsin:

www.memurlar.net

Çok fazla parametreye bağlı. 1/4 derece 30 yıllık bir başöğretmen, eşi çalışmıyor ve BES'e dahil değilse ve Şırnak/Cizre'de öğretmenlik yapıyorsa 32.561 lira alıyor.Ama 4/1 derece 10 yıllık bir öğretmen, bekar ve BES'e dahilse, İstanbul'da öğretmenlik yapıyorsa 23.112 lira alıyor.
  • cek  (23.08.23 11:53:02)
eğer bu ay için yatan net maaşı gördüyseniz vergi kesintisinden sonra yatan maaş olabilir mi?

  • bravoteam  (23.08.23 13:41:17)