Neden Deo Stick?

Geçenlerde deodorantım bitti ve almayı unuttum. Online marketten kullandığım deodorantın deo stick halini bulabildim sadece ve aldım. Yıllar önce bir kere kullanıp beğenmemiştim, şimdi yine beğenmedim ve insanlar bunu neden kullanıyor onu çözemedim.
Pratik bir ürün değil, deodorant gibi rahat hissetmediğin anlarda çat diye çıkarıp sıkamıyorsun.
Ayrıca kolunun altına bir şey sürülmesi hissi de bence güzel değil. Hatta bana bir sakızı çiğneyip kenara koymak, sonra tekrar çiğneyip yine kenara koymak, sorna tekrar çiğneyip yine kenara koymak gibi hissettiriyor. Yani hiç hijyen gelmiyor.
Kokusu kalıcı desem o da yok. Deodorant daha kalıcı geliyor bana. Hani benim kullandığım koku kalıcı değilmiş desem, ee aynı kokunun deodorantı daha kalıcıydı zaten?

(bu arada Old Spice marka kullanıyorum, bildiğim kadarıyla da öyle dandik ve hemen uçup giden bir marka değil).

Neyse sanırım birazdan evden çıkınca bir kozmetik mağazaya uğrayıp deodorantını alıp geçeceğim sanırım ama sizlerin de fikrini merak ettim.
Nedir bu deo stickin olayı? Kolunun altına balmumu gibi bir katman sürüp kokuyu hapsetmesi mi mesela tercih edilme sebebi? Eğer ikna olursam kullanmaya devam edeyim bari.

soylediklerine katiliyorum.
seveni cok ona da katiliyorum.
bence fiyati daha uygun ve daha uzun sure gidiyor diye cok tercih ediliyor.
  • Kittie  (22.08.23 16:59:28)
Stick bana da yapış yapış geliyor ve bazen partikül bırakıyor, ama roll-on'u spreye tercih ederim. Spreyin havaya saçılan gazı beni çok rahatsız ediyor ve çantada daha fazla yer kaplıyor.

  • fotrsapka  (22.08.23 17:02:43)
ben de sprey olanlara inanmıyorum adjk. ter kokusunu engellemiyor gibi geliyor bana.

oysa ki roll-on'u sabah sürüyorum fıtı fıtı, gayet iyi götürüyor o günü.
  • noxie  (22.08.23 17:06:27)
Stick ve jel olanlar en etkililer gibi geliyor bana da. Ama bu aralar roll on + aynısının aerosol olanını kullanıyorum gün içinde fısırdamam gerekirse.

  • hedep  (22.08.23 18:36:57)
Deodorantların içindeki aerosol kokusunu çok rahatsız edici buluyorum, güzel bir koku olsa bile basınçla püskürtüldüğünde çok yayılıyor ve o gazı solumak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca atmosfer için de zararlı ve kıyafetlerde iz bırakıyor.

  • curukturpkokusu  (22.08.23 19:11:26)
Ben de tam tersi geçenlerde stick’e döndüm yine. Dünya varmış dedim.

Ama dışarıda bi yerde kullanma konusundaki pratik olmayışına katılıyorum ben de, orası bi dezavantaj.
  • invictae  (22.08.23 21:40:11)
aerosoller solunum yolumu rahatsız ediyor. ayrıca benim tecrübem stick ya da roll-on'ların daha etkili olduğu yönünde. onun dışında deodorantı sadece koltuk altında bile kullansam, parfümümüm kokusuna karışıyor. diğerlerinde böyle bir sorun yok.

ek olarak spor salonunda duştan sonra deodorant sıkan davarlara kıl oluyorum. zaten havasız olan odaları nefes alınmayacak hale getiriyorlar. hem başkasını rahatsız etmiyorum hem de kendim rahatsız olmuyorum. her türlü roll-on ve stick benim için.
  • synesthesia  (22.08.23 21:55:59 ~ 21:58:13)