Bu saatten sonra LinkedIn

Doktoramı bitirdim, 40lı yaşlara merdiven dayadım alanımda 10 yıllık tecrübem var ama şu torpil düzenini aşamadım. Akademiye dahil olmak istiyorum ama başaramadım bir türlü, linkedin'de profil oluşturup farklı sektörlere zıplamayı denemek için çok mu yaşlıyım ?

hayatta nadir seyler icin cok yasli olabilirsiniz. Bunlarin tamami fiziksel eforla alakali, yani bu saatten sonra futbolcu olamazsiniz. Ama linkedinde is kovalamaniz, bulmaniz ve calismaniz, sektor degistirmeniz icin gec bir yas yok. Biraz daha zor olabilir, hatta olacaktir cunku "comfort zone"unuzdan(turkcesini bilmiyorum) cikiyorsunuz ancak yol yuruyene gozukur, denemezseniz basarma ihtimaliniz hep 0'dir vs.

  • wallcan  (22.08.23 10:17:50)
yaşın herhangi bir önemi yok önemli olan yetenekleriniz ve yapabileceğiniz şeyler. 46 yaşında bir arkadaşım 2 yıl ara verdiği çalışma hayatına şimdi sıfırdan 6-7 ay falan istediği işi arayıp,bulup almanya'da devam ediyor.

yaş 60-65 sonrası bir engel sadece.
  • duyurukullanıcısı  (22.08.23 10:22:57)
Mesleğe bağlı.

Benim bir tanıdığım kompozit konusunda amerika, Avrupa'da falan doktora yapıp araştırma yapıp geldi Fransa'da havacilik firmasında çalışıyor. Yaşı da 30+ydi zaten.

Ama sallıyorum arkeoloji alanında doktora yaptiysaniz bu soruya cevap değişir.
  • logisticsmanager  (22.08.23 11:06:30)
hayır çok yaşlı değilsiniz hatta mesleğinize bağlı olarak tam aranan profil bile olabilirsiniz. özellikle yurtdışında doktoralı olanlar ilah gibi görülüyor :) kısaca denemekten çekinmeyin.

  • axl  (22.08.23 11:15:06)
Kesinlikle hayır; tersine doktora derecesi ve tecrübenin kıymet görebileceği ülke ve kurumlara ulaşabilmen için tek platform Linkedin.

  • Lethe  (22.08.23 11:34:47)