multivitaminler cilde iyi gelir mi?

a vitamini ve balık yağı kullandım geçen ay gerçekten iyi geldi. şimdi a vitamini yerine a vitamini de içeren multivitamin mi kullansam acaba diye düşünüyorum, kararsız kaldım, sizin bir deneyiminiz oldu mu?

vücutta depolanan a, d, e ve k vitaminlerinde sınırı aşmasanız iyi olur. gerçi d vitamini zaten en çok eskikliği görülen ve kolay kolay sınırı aşılamayan bir vitamin ama konumuz o değil. :) balık yağı gerçekten faydalı. epa ve dha değerlerinin optimum seviyede olduğuna dikkat edin ve ifos 5 yıldız sertifikasına sahip olduğundan emin olun. tabii ki tligliserid formu olacak... a vitaminine dönecek olursak, zaten birçok besinde olduğu için uzun dönem kullanımına dikkat edilmeli. onun yerine kolajen veya c vitamini falan da kullanılabilir ama çok da gerekli mi? eeöhh...

  • motosiklet burclu adam  (21.08.23 03:55:39)
yasiniz kac bilmiyorum ama cildiniz icin topikal a vitamini (retinol ve turevleri) kullansaniz daha etkili olabilir.

  • eileengray  (21.08.23 08:59:34)