Clio 5 lastikler şişirin ve sıfırlayın uyarısı - havayla mı ilgili

Bu uyarı Görünmeye başladı bugün. Benzinciye gittim herhangi bir inme ya da patlama yok yine de şişirdiler 4 lastiği de ama hala görünüyor uyarı. Adam bende de oldu sıcaktan olabilir soğuyunca sıfırlarsınız dedi ama bilemedim. Zaten sıfırlamak için ilgili butona uzun süre basılı tuttuğumda hiçbir şey olmadı acab lastiklerin sıcak olduğunu anlıyor da o yüzden mi çalışmıyor buton?

Motor çalışırken sıfırlama olmaz. Motoru kapatın lastikleri şişirin. Kontak 1 konumuna gitirip sıfırlayın. Sonra aracı çalıştırın

  • janavarorion  (20.08.23 19:48:27)
Geçen aynisi banada oldu. Lastikler inik falan degil. Sabah olunca benzinlikte hava bastım, bazilari 29 falan çikti basinci. Sonra yol bilgisayarinda silecek kolunun alt kısmindaki tuşa basılı tutunca uyari söndü. Hava yeterli ama sensör sönmüyorsa basinc sensoru hatalı olabilir

  • Fritz-X  (21.08.23 08:29:13)
ben aldı alalı 3. kez yaptı. 25bine geldim. sol lastik 32 den 25e inmiş. hava sıcaklık değişimiyle alakalı heralde. denilen gibi motor durmuşken uzun basmanız gerekir.

  • mikahakkinen  (21.08.23 10:08:59)
lastik yeniden şişirilince uyarı otomatik gitmiyor, sıfırlama yapmanız gerekiyor.
Ancak bu sıfırlama için stop etmenize gerek yok. Benim şimdiye kadar kullandığım arabalarda çalışır durumda, ancak durur vaziyette olmak gerekiyordu.

  • burfak  (21.08.23 17:08:09)