Çalışanları Skype’tan Takip Eden Yönetici

Birkaç defa denk geldim. Yöneticim çalışanlarının Skype durum değişimini takip ediyor ve ne zaman online olurlarsa bir popup beliriyor ekranda. Mesela 10 dk away kaldım, sonra tekrar available oldum, ona bildirim geliyor. Ben genelde soru soracağım kişi away ise bunu kullanıyorum ki adam gelir gelmez hemen yazayım diye. Ama o herkese yapıyor. Bu yolla kimin çalışıp kimin çalışmadığı ölçülebilir mi ki?

Saçmaymış hiç away yapmam o zaman. İş ne ki skype sürekli açık mı olmalı?

  • herp  (20.08.23 18:35:57)
yoo skype’ın açık olasını. gerektiren bir işimiz yok ama zaman zaman uzaktan çalışıyoruz.

  • french lover  (20.08.23 18:38:22)
Zorunda değilsem sürekli çevrimdışı yaparım o zaman. Hafif hastalıklıymış skypetan bu şekilde takip etmeye çalışmak.

  • herp  (20.08.23 19:08:36)
uzaktan çalışma bazı patron şirketlerini deli etti. Yani illa çok istiyorsa şirket bilgisayarı verip mouse hareketlerini falan da izleyebilir.

Benim arkadaşımın çalıştığı şirket pandemi başındayken Discord'da sese girmelerini istiyordu, baya 8 saat seste duracaksın anlık konuşulacak cevap vermezsen orada olmadığın ortaya çıkacak falan. Sizinkinden daha hastalıklı bu mesela :D Sonra bıraktılar gerçi.
  • nhk ni youkosu  (20.08.23 19:48:41)