Deprem nedeniyle oturum ve çalışma izni veren ülkeler var mı?

Varsa hangi ülkeler? Aramızda başvurup başvurusu olumlu sonuclananlar varsa süreçlerini anlatabilir mi?
Detaylı bilgiye nerede ulasabilecegimizi söylerseniz de çok makbule geçer.
Teşekkürler.

Deprem kimsenin umrunda bile değil. Üstünden çok zaman geçti ayrıca. Bir daha ki depreme belki.

  • roe  (20.08.23 19:13:20)
Vize kolaylığı var deniliyordu da oturma izni, çalışma izni falan yok öyle şeyler.
Oho öyle olsa bütün Türkiye gitmisti.

  • logisticsmanager  (20.08.23 19:33:20)
Yanlış hatırlamıyorsam yurt dışında akrabası olan depremzedelerin depremin hemen sonrasında akrabalarının yanına gidebilmeleri için vize kolaylığıydı o.

  • peki madem  (20.08.23 20:18:45 ~ 20:18:52)
Böyle bir şey gördüm:
www.canada.ca

  • japon balığı  (20.08.23 21:06:24)
hocam deprem vizesi ile gidip o ülkede iş bulur kalırım diyorsanız o işi unutun. Almanya üzerinden konuşuyorum, deprem vizesi C tipi schengen veriyor yani 6 ay dan az süreli. Bu sebeple herhangi bir şekilde vizenizi D tipine çeviremezsiniz, oturum alamazsınız.

  • glore  (20.08.23 21:30:31)
Anladığım kadarıyla siz şu kategori ile ilgileniyorsunuz:
"Syrian and Turkish nationals who applied for permanent residence outside of Canada"

Ancak gördüğünüz üzere orada diyor ki "Priority processing means we’ll review and process your application as quickly as possible." Yani anladığım kadarıyla Kanada göçmenlik sisteminde size ek bir puan kazandırmıyor. Anladığım kadarıyla mesela o dönemki çekilişte taban puanının üstünde kaldınız ve PR şansı çıktı, sizin başvurunuzu en önce inceleyecekler.
  • peki madem  (20.08.23 21:40:20)
Yolladiginizda "türk vatandaslarina oturma izni" diye bir olay yok.

"Syrian and Turkish temporary residents in Canada
Syrian and Turkish nationals who applied for permanent residence outside of Canada
Canadian citizens and permanent residents affected by the earthquakes in Syria and Türkiye"

Yani zaten oturma iznine basvurdunuz ama misal pasaport kayboldu depremde. Yardimci olacagiz demis.

Ama sizin hali hazirda bir olayiniz yoksa sizle alakasi yok.
  • logisticsmanager  (20.08.23 22:35:46)