4K Bluray okuyucu yazıcı

Bluray okuyucu yazıcı arıyorum, 4K film izlemek, yedek almak için.

Şu alınır mı?

www.amazon.com

Yer ABD.

pioneer iyi markadır zamanında dvd-rom'unu uzun süre kullanmıştım.
Fakat LG vs. başka şeylere bakarken şu yorumu gördüm:

"watching 4K UHD blu-rays on PC is now impossible without old hardware. Intel SGX hasn’t been in the last several generations of Intel cpu outside of their Xeon series (which you probably don’t have) and it is REQUIRED to play UHD discs. To be clear, this is not a cpu power issue. It’s a DRM certification, an anti-piracy measure, that was so poorly implemented that it destroyed the ability for legal copies of movies to be watched on PC."
dar.vin

böyleyse diski okusa bile izleyemeyebilirsiniz. Çeşitli yazılımlarla aşılıyor mu bilmiyorum.

Aslında yedek derdiniz olmasa (veya sırf yedek için bluray yazıcı alıp izlemek için başka alet alsanız) izlemek için ps4-5 veya xbox falan gayet iş görüyor.
  • nhk ni youkosu  (19.08.23 11:44:26 ~ 11:52:21)