[]

ABD Vize Teslim Süreci

2 hafta önce görüşmeye girdik, herşey olumlu gitti, vizeniz onaylandı kağıdını da verdiler ancak pasaportlar halen teslim edilmedi. Konsoloslukla yazıştım ancak bilgi vermiyorlar, bu durumu yaşayan oldu mu?
 
abd bildigim kadariyla vizeniz onaylandi dedikten sonra ayni gun vizeyi basip en gec ertesi gun kargoluyor. ya da en azindan 3 yil once boyleydi. cok normal gelmedi bana.


  • antikadimag  (18.08.23 18:06:43) 
bu aralar konsolosluk her isi agirdan aliyor. en yakin randevuyu 1 sene sonraya veriyor mesela. vize yenileme yaptim ben de. ds160'i doldurduktan sonra hemen posta gonderme talimatlari maili gonderiliyormus mesela onceden.. ama ben formu doldurduktan sonra gelen mailde 2 hafta kadar surecek talimatlar maili diye yaziyordu. gercekten de 2 hafta sonra mail geldi ve pasaportlarimi gonderdim. normalde ellerine ulastiktan sonra 1-2 gun icinde yeni vizeyi basip postaya verirlerken pasaportum ellerine pazartesi gecti hala ses yok. normalde form doldurduktan sonra yeni vizenin eline ulasmasi yaklasik 1 hafta surerdi, simdi formu 26 temmuzda doldurdum, bekliyoruz bakalim umarim bu hafta gelir vizem. yani anormal bir durum yok guncel sartlarda durum bu.


  • in vino veritas  (18.08.23 22:01:29 ~ 22:02:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.