8 günlük Polonya’da kalış süresi ile daha uzun kalınabilir mi ?

8 günlük Polonya gezisi için vize başvurusunda bulunmuştuk.3 haftalık vize çıkınca biz de bilet tarihini 4 gün uzattık fakat pasaportta sekiz gün yazıyormuş Polonya’da kalış süresi için pasaport polisi söylediğinde farkettik sorun yapmadılar. Polonyada daha uzun süre kalırsak ne olur ya da başka bir schengen ülkesine gitsek sonra Polonya’dan çıkış yapsak pasaport kontrolünde sorun yaşar mıyız ?

çıkarkeni bilemem ama bir daha vize almak istediğinizde ciddi problem olur vize kuralları ihlali.

  • Flybutter  (17.08.23 20:03:20)
Nerden çıktığınızın önemi yok çıkarken ceza ödersiniz , tekrar vizeyi baya zor alırsınız.

  • wallcan  (17.08.23 20:50:03)
www.schengenvisainfo.com

www.strazgraniczna.pl

travel.stackexchange.com

www.mynta.nl

Çıkarken kesinlikle farkina varacaklar. Bu noktada ceza odemeniz olası. Bunun dışında bir sonraki vizede sıkıntı yasayacaksiniz.

Okuduğum her şey bunu söylüyor. Kısacası evet sorun yasarsiniz.
  • logisticsmanager  (17.08.23 21:12:30)
Valla kolay gelsin zor durum. Vizede geçerlilik süresinden daha önemlisi kalış süresi "duration of stay" dir. Ve kalış süresini aşarsanız, kaçak durumuna düşersiniz; sonrasında da sağlam ceza ve vize alma konusunda zorluklar da sizi bekler.

Bileti tekrar değiştirmenin yoluna bakın bence.
  • yeninesiltupcu  (18.08.23 03:38:11)
size 3 hafta içinde kullanılabilecek 8 günlük vize verilmiş anlıyorum. Dolayısıyla 8 günü geçerseniz ülkeden çıkarken sorun olmaz ama bir sonraki vize başvurusunda sorun yaşayabilirsiniz.

  • piotr  (18.08.23 10:19:21)
Teşekkür ederim arkadaşlar. Bileti değiştirdim.

  • Pleiades  (18.08.23 22:38:26)