Hazır yemekler, depresyon, yeme bozukluğu

Arkadaşlar sekamm ağır bir depresyonda olduğum için evde yemek temizlik vs yapamıyorum. Günlerdir bisküvi ve çayla besleniyordum. En son fenalaştım artık. Şu yaylanın dardanelin tadanın vs hazır yemekleri var yw onları alsam yesem çok mu zararlı olur yanına yoğurt turşu meyveyle vs bu şekilde dengelesem. Yoksa direkt dışarıda zeytinyağlı yemek vs yapan yerler daha mı sağlıklı olur ? Ama fiyat açısından baya fark oluypr. Bir de önceden sağlıklı yemek takıntım olduğu için bu tarz şeyler yediğimde çok mutsuz oluyorum. Ama bisküvi yemekten iyidir diye düşünüyorum. Neyse me diyosunuz bu işe

Depresyon kısmını es geçerek cevap veriyorum;

Ben uzun zamandır benzer şekilde besleniyorum. Hazır nugget vs alıp airfryerda pişirip yanına yayla, tada gibi markaların makarna ya da bulgur pilavlarını mikrodalgada pişiriyorum. Yoğurtla yiyorum. Ya da yine yaylanın barbunyası da güzel. İçindekilere baktığında gayet sağlıklı içerikleri var. Hazır nugget falan tartışılır da diğerleri çok da sağlıksız denecek şeyler değil.

Dardanelin tat'ın hazır bowl'ları oluyor. Onu alıp içine ton balığı koyup değişik şeyler de yapabilirsiniz. Baya seçenek var hazır yemek sektöründe. Bisküvi çaydan iyidir
  • nundu  (17.08.23 13:47:20)
@nundu teşekkürler ben de böyle düşündüm. bir de tek kişilik yemek yapmak da çok maliyetli yani az yapsan olmuyor çok yapsan kalıyor yenmiyor vs. İçeriklerde kötü bir şey yok givi gözüküyor ama sağlıklı beslenme işi o kadar pompalanıyor ki paketli gıdalar şöyle kötü böyle kötü derken iyice psikolojim gitti

  • Esinsin  (17.08.23 13:55:51)
Yıpratıcı bir dönemden geçiyorum ben de, öteleyemeyeceğim zorunlulukların arasında kaldım. Mutfakla aram bir hayli iyi olduğu halde içimde zerre istek yok. Tavsiyem sebze, meyveye ağırlık vermen olabilir. Sürekli hazır, paketli gıda durumu daha da kötüleştirir. Haşlanmış bakliyat, peynir, sebze - meyveye yönel bence. Ha tabi çözüm değil hiç biri, en azından süreci bu şekilde daha iyi geçirebilirsin.

  • lüzumsuz adam  (17.08.23 14:11:27)