telefonu satmanın en güvenli yolu nedir?

eşime yaklaşık 1 sene önce xiaomi 11 marka telefon aldım. telefonu güvenli olarak nasıl satabilirim. mediamarkt tarzı firmalar değerini verir mi?

Telefonu sifirlamayi unutma. Sifirlayinca senden email sifre isteyebilir onu degistirmesi i ogren yeni sahibine oyle ver yoksa ortada kalir acamaz telefonu

  • Slynmaster  (16.08.23 11:00:57)
içinde özel fotolarınız varsa format atsan dahi android telefonlarda erişilme ihtimali var.

  • nuisance  (16.08.23 11:31:45)
havale ile satma, sonra havaleyi geri çekiyorlar.
parayı nakit al başka şekilde asla satma

  • eja  (16.08.23 11:35:39)
letgo, sahibinden koyup yüz yüze satacaksın.
havaleyi kimse geri çekemez öyle bir dünya yok. ancak mesai saati dışındaki eft talimatı iptal edilebilir. senin hesabına giren paranın geri alınması diye bir şey yok.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (16.08.23 12:10:21)
telefonu sıfırlayıp bir tane uyduruk hesapla yeniden kurulum yapın. bu hesapla memory wipe yazılımlarından birini indirip boş görünen bellek alanlarını tekrar sildirin.

fabrika ayarların döndürülen ve galeri-dökümanlar vs boş görünen telefonlardan recovery yazılımları ile bu dosyalar geri getirilebilir.
  • orpheus  (16.08.23 19:06:16)
hiç bir firmanın değerini vereceğini sanmıyorum.

sahibinden com a girip benzer ilanlara bakıp ortalama bir fiyat belirliyorsunuz.

sonra aynı yerden ilan açıp fotoğrafları yüklüyorsunuz.

sadece elden verilecektir diye de not düşüyorsunuz.

telefonu sıfırlama ile de ilgili de şuradaki adımları izleyebilirsiniz.

mediatrend.mediamarkt.com.tr

oprheus un dediği olayla uğraşacak olana denk geleceğinizi pek sanmıyorum ama içiniz rahat etsin diye o adımı da yapabilirsiniz son olarak.
  • ananiyimioguz  (16.08.23 19:31:08)
Vodofone bayilerine sattım ben, telefonu sıfırlayıp aldılar bir de bir belge imzalattılar o şekilde

  • esinikaybetmiscorap.  (17.08.23 18:17:57)