turkcell avrupa'da biliniyor mu?

CV'de çalıştığım markalara Turkcell'i eklemeyi düşünüyorum ama Avrupalı biri bu CV'ye bakınca bunu anlar mı emin değilim. Turk Telekom gibi adı üstünde bir telecom şirketi değil ya da Vodafone gibi dünya çapında değil.

Anlaşılır mı?

Bilinmez. Ben misal Fransa'daki firmalardan sadece orange duymuştum. Ama daha free var Bouygues var SFR var.

Benim çalıştığım firmanin yıllık geliri 20 milyar dolar, ben ise basvururken öğrendim firmayi.

Kısacası hayir. Bu işle alakası yoksa bilmezler. Aciklamaniz iyi olur sektör olarak.
  • logisticsmanager  (15.08.23 20:37:30)
basvuru yaptiginiz sirket teknoloji-haberlesme sektorundeyse muhtemelen bilinir ama mandıra sütcülük gibi bir sektorse bilmemeleri normal olabilir.

ayrica calistiginiz sirketlerin altında is tanimizinizi ve kisa sirket bilgisi de yazsaniz faydali olacaktir.
  • exlibris  (15.08.23 20:38:57)
turkcell'de çalışmadım, turkcell'le çalıştım.

sektör reklamcılık, sanırım bilmezler.
  • yetkili birine benzeyen abi  (15.08.23 20:45:25)
Yani turk ve cell sözcüklerinin birleşimi olduğunu ve buna bağlı olarak cep telefonu hattıyla ilgili bir şirket olduğunu anlamaları çok zor olmaz ya. Ne kadar büyük bir şirket olduğunu bilemezler belki ama merak eden girip bakar zaten

  • nundu  (15.08.23 21:45:08)
"Turkcell (leading Turkish telco)" yazabilirsin, ben olsam hatta "leading Turkish telco with xM customers" diye yazardim, Avrupa'da cogu ulkenin nufusundan coktur buyuk ihtimalle.

  • acan99670  (16.08.23 13:54:40)