Bir iş yerinde huzur, nitelikli işgücü ve profesyonellik

Bütün bunların azami seviyede olduğunu gösteren detaylar sizce nelerdir? "Şunu gördüğüm yerde kesinlikle çalışmaya başlarım" ya da "Şu varsa ne kadar para verirlerse versinler asla çalışmam" dediğiniz neler var?

Ben mesela iş görüşmesine çağrıldığımda zamanında orada olmama rağmen yarım saat bekletiliyorsam ve karşılığında doğru düzgün bir özür bile dilenmiyorsa o görüşmeyi olumsuz geçmiş sayıyorum ya da maaş, hakedisler, sigorta konularında yuvarlak "Zaman icinde birbirimizi tanıdıkça çözülecek şeyler bunlar" tarzı bir tavır görürsem uzun vadede başıma neler gelebileceğini tahmin ediyorum.

Sizlerden de bu konuda tüyo almak isterim.

Teşekkür ederim.

Bir yerdeki sorunların niteliği ne kadar gelişmiş olunduğunun da bir göstergesidir.

Buradan başlayabilirsin.
  • diyecevaplandı  (14.08.23 15:57:22)
Sadece şunu söyleyeyim. Yemekler iyiyse iyi bir yerdir. Çünkü patronların geneli yemek masrafını kısar. Benim staj yaptığım bir şirkette restoran seviyesinde kırmızı et çıkıyordu. Bu şirket borsada yer alan bir şirket.

  • dissendium  (14.08.23 16:14:56)
Bir parametre olarak: Linkedin'den bakın, çalışanlar ortalama ne kadar süre çalışıyorlar gösteriyor. Uzun yıllardır orda olan kaç kişi var ona da bakın.

  • wct3 org  (14.08.23 17:11:51)