Çok sık iş değiştirmek

Senede bir hatta 8 9 ayda iş değiştirmeye ikcılar nasıl bakıyor? Yazılım sektörü özelinde merak ediyorum.

İş deneyimlerim şöyle: 2 yıl 2 ay + 1 yıl 9 ay + 9 ay. Görüldüğü üzere bir işte sabit kalma sürem gittikçe azalıyor. Bu işi de beğenmezsem 6 ay sonra ayrılmak istersem çok mu kötü olur cv için. Sırf cv kötü olmasın diye 1 2 sene sabır mı etmek gerekiyor?

Hepsinde de iyi fırsat çıktığı için ve gerçekten değişiklik şart olduğu için çıktım.

developer teknik tarafta görüşme yapıyoruz, bize böyle cvler geldiği zaman görüşmeden eliyoruz.

  • nuisance  (14.08.23 15:14:19)
çok sık değil hocam. devam et doğru yoldasın. her iş değişiminde maaşını arttırıyorsan hiç sorun yok. aynı yerde kalsan maaşın 2-3 kat az olacak. varsın ik'lardan bazıları elesin seni. babasının hayrına çalışmıyorsun kimsenin. cebine girene bakacaksın

  • mhmtt  (14.08.23 16:04:07)
+ çok sık iş değiştirmede bir süre piyasadan yüksek maaş alınır doğrudur, fakat orta vadede birbirine yakınsar maaşlar.

  • nuisance  (14.08.23 16:49:09)
evet genel olarak hoş bir görüntü değil ancak eskiden çok takıyorlardı da artık 3 ayda iş değiştiriyor insanlar. enflasyon malum yani değiştirmeyip napacaksın az para veriyorsa şirket. iyi bir yazılımcıysan bunu dert etmeyen yerlerle görüş. ben şu enflasyon ortamında artık bunu dert edenlere sinir oluyorum lafı bile edilmemeli.

  • camene87  (14.08.23 17:56:33)
abd teknoloji sektorunde calisiyorum.

2 yil normal ama senede bir baska yere ziplayan adami ben alip yatirim yapmak istemem. sana tam isi ogretecegim sonra ayrilacaksin, ben de tekrar eleman arayacagim diye dusunurum.
  • antikadimag  (15.08.23 00:49:51)
Neden sıklıkla iş değiştiriyorsunuz sorusuna tatmin edici cevaplar vermen gerekiyor.
Tatmin edici cevap da durumuna ve işe göre değişir.

  • burfak  (15.08.23 09:33:47)
@antikadimag, iş öğrenme denilen şey juniorlar için geçerli bence. Benim bir projede task almaya başlamam 1 hafta.

  • Gradient_tabanlı_mor  (15.08.23 22:39:22)