yeni alınan laptopta mavi ekran hatası

merhabalar,

geçen haftalarda mediamarkt'tan aldığım lenovo marka bilgisayarımda haftada birkaç kez açılışta VIDEO_TDR_FAILURE hatası alıyorum. tüm driverlar güncel olması sorunun yazılımsal değil de donanımsal olduğunu düşündürdü. servisi aradığımda da onlar da sorunun donanımsal olma ihtimalinin yüksek olduğunu ve servise götürmem gerektiğini söylediler.

daha bir-iki haftalık bilgisayarı servise götürüp açtırmak istemiyorum. görece yüksek performanslı bir bilgisayarı bütçem dahilinde uygun bir fiyata aldığımı düşünüyorum. malesef ürün stoklarda bittiği için değişim de pek ihtimaller dahilinde değil ve bilgisayarın genel kullanım rahatlığı ve performansı memnun ettiği için başka bir bilgisayara geçmeyi çok da istemiyorum. bu konulardan anlayan arkadaşların yardım edebileceğini düşünerek tavsiye istiyorum.

direkt iade edip yeni bir bilgisayar mı bakmalıyım (aynı fiyat/performans/ağırlık kombinasyonunu bulabileceğimi sanmıyorum) yoksa servise götürüp diyeceklerini veya sunacakları seçenekleri mi değerlendirmeliyim?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

İade şansı varsa, ben olsam başka bişey düşünmezdim.

  • Tisatiaşer  (10.08.23 00:56:43)
Bazen sürücü güncelleme ile gelmeyen çözümler, sürücünün eski versiyonuna geri dönmeyle gelebilir. Aygıtla ilgili sys. ve .dll dosyalarında bir değişiklik bile bazen çözüm sebebi olabiliyor.

  • diyecevaplandı  (10.08.23 09:41:16)
Technopat'tan herkese merhaba, ben Recep Baltaş. Ben Ali Güngör. Arkadaşımız yeni bir laptop kullanmasına rağmen mavi ekran hatalarıyla boğuşuyormuş öyle değil mi Ali? Evet Recep, gerçekten de öyle.

Minidump dosyanızla birlikte Technopat Forumuna danışabilirsiniz.

İlla ki DDU ile grafik sürücülerini kaldırıp temiz kurulum yapmanızı önerecekler. Önden onu bir deneyin isterseniz. Minidump dosyanızı inceleyip daha net bilgi verebilirler.
  • joker hakki  (10.08.23 10:00:42 ~ 10:02:54)