[]

İşverenin çalışanlarının konuşmalarını gizli kameradan dinlemesi

Selamlar,

Bir iş yerinde (otel) işverenin çalışanlarının kendi aralarındaki konuşmaları güvenlik kameralarından dinlemesi yasadışı değil mi? Nereye şikayet edilir? Bir sonuç alınır mı?

Teşekkür ederim.

 
Sesli kayıt olduğu herkesçe biliniyorsa sorun olmaz bildiğim.
Ama de ses kayıt yapılmıyor denilerek sonradan ses kayıt yaptığı öğrenilen kamera sistemi hukuken problem teşkil etmeye başlar.

Bazı iş yeri ve apartmanlarda da ses kayıt yapan kamera sistemi vardır. Bunu gösteren uyarı yazıları görünür yerlere de asılır.
  • diyecevaplandı  (09.08.23 21:02:19) 
Herhangi bir uyarı yapılmadı ya da uyarır bir tabela yok bina içinde.


  • sekizdokuzon  (09.08.23 21:04:04) 
Delil olarak kullanabilmesi ile ilgili o uyarı levhaları...


  • non descript  (09.08.23 22:52:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.