Pilates işe yarıyor mu? (Reformer)

Arkadaşlarım uzun zamandır gidiyor ve bana da ısrar ediyorlar. Ama ne işe yaradığını hala anlamadım. Galiba sadece çok esnek hissetmeye yarıyor. Çünkü arkadaşlarım herhangi bir kilo verme belirtisi göstermiyor.
Sırf sosyallik olsun diye gideceğim zaten ama motivasyon için de bir sebep lazım.

Giden var mı? Etkisi nasıl oldu?

Güzel, şekilli bir vücut istiyorsanız beklentinizi minimumda tutun. Sosyalleşmek için güzel ama.

  • ruhen hastayim ben  (07.08.23 17:35:27)
ise yariyor mu derken, tek olcut duz kilo vermek ise hayir ise yaramaz.

agirlik calismak gibi iste, en buyuk faydasi guclenmek.
  • hot potato  (07.08.23 18:05:40 ~ 18:05:54)
pilates duruş ve omurga ağrılarına iyi geliyor. bel omuz kol vs. o tarz bi güçlendirme yönü var ve kolay yapılabilen bi spor. alıştırarak artırıyorsun ve nispeten eğlenceli benim gözümde. bırakınca bel boyun ağrılarıma geri döndüm

  • mess  (07.08.23 18:32:19)
pilates kilo verdirmez.

-Pilates kasları güçlendirir.
-Kaslar güçlenince iskeleti toparlar. Duruşunuz düzelir.
-Kaslar uzar. Bu da hatların daha iyi görünmesini sağlar.
-Kaslar güçlendiği için dolaylı olarak yağ yakımı sağlar çünkü kaslı vücut daha hızlı yağ yakar.
-İlerki yaşlarda eklem ağrıları, duruş bozuklukları gibi sorunları önlemek için iyidir.
  • anten  (07.08.23 19:12:56)