Köpekte beze

not: yarın veterinere götüreceğim. öncesinde bi fikir alışverişi yapmak istediğim için soruyorum.

10-15 gün önce köpeğimin sol tarafında büyükçe bir beze farkettim. içi gayet yumuşaktı, yağ bezesi gibi. yine de vakit kaybetmeden veterinere götürdüm, yumuşak olduğu için önemli bişey olacağını düşünmediğini söyledi.

beze giderek küçültü, ama küçülürken sertleşti. geçen gün baktığımda hayli sertti, şimdi baktığımda epey sertleşmiş (ve baya küçülmüş) olduğunu gördüm. yarın veterinere götüreceğim kesinlikle, ama öncesinde fikriniz var mıdır? kötü bir şey olma ihtimali yüksek midir?

not: herhangi bir iştahsızlık, halsizlik, yorgunluk, iştahsızlık vs. bulunmuyor.

benim köpekler yaşlı ve türlü türlü bezeleri kistleri var. veterinerin dediği eğer kitle büyürse, dokununca köpek acıdığından tepki verirse sıkıntılı bir durum var demektir. tarif ettiğiniz şey başıma gelmedi o durumun ayrıca bir sıkıntısı olur mu bilemem tabii.

  • pide  (06.08.23 22:57:03)
anladım. elime alıp gayet sert sıkıyorum onda bile acımıyor bu arada.

  • tchuck  (07.08.23 10:47:20)
bir tane patates büyüklüğünde yağ bezesi var mesela köpeğimin sağ tarafında karın kısmına doğru. veteriner eliyle sıkıp bu organa yapışık değil, yağ bezesi sadece demişti. senelerdir (en az 5 senedir) aynı büyüklükte duruyor öyle.

  • pide  (07.08.23 10:51:36)