Bankanın sürekli kredi vermek istemesi

Akbank sürekli 37 bin TL'lik kredi vermek istiyor. Kredi çekip faize koysam mantıklı olur mu? Kredi çekmeli miyiz? Niye sürekli kredi vermeye çalışıyorlar?

yani normalde kredi faiz oranının mevduat faiz oranından küçük olmaması lazım ama mantıklıysa çekip koyabilirsin tabii.

  • king lizard  (06.08.23 16:17:26)
kredi çekip altın alırım diyorsan ya da mantıklı bir borsa seçeneğin olduğunu düşünüyorsan seçebilirsin. mesela mayıs ayında altın 1200 - 1300 arasıydı. şu an 1700'e yakın. mayıs ayında 70 bin tl ile 58 gram altın alınıyor. 58 gram altının şu anki değeri yaklaşık 100 bin tl. altını bozup tüm borcunu kapatırsan 2-3 ay içinde kemiksiz 25 bin tl kazanmış olacaktın.

  • error522  (06.08.23 16:43:25)
Kredi vermek istemelerinin sebebi, uzun vadede onlar her zaman kazanıyorlar.

Pandemi döneminde yine onlar kazandı ve kâr açıkladılar. Dünyadaki ekonomi sadece yatırıma, satın almaya değil borca da dayalıdır.
İnsanlar, birbirlerine ve bankaya, kurumlar başka kurumlara ve bankaya, devletler başka devletlere ve bankalara vs. borçludurlar.

Kredi kartı çok kolay alınıyor ama kolay kapatılamıyor. Müşteri hizmetleri belirtilen son güne kadar müşteriyi ikna etme peşinde arayıp duruyor.
İkna yöntemleri de klasik şeyler..
  • diyecevaplandı  (06.08.23 19:39:06)
Çektiğin kredi için ödeyeceğin faizden daha fazlasını veren bir faiz bulamazsın büyük ihtimalle, dolayısıyla o seçenek çok mantıklı olmaz. Farklı yatırım araçları ile daha fazla para kazanacağını düşünüyorsan çek ama batırma olasılığın da var. Uğraşamam diyorsan hiç bulaşma.

  • hrskrs  (06.08.23 19:41:40)
kredinin faizi kaç? %1-2 falan olması lazım karda olmanız için.

kendiniz mevduat faizi hesaplaması yaparak da cevabı bulabilirsiniz.

niye kredi vermek istemesinler ki? para kazanma şekilleri bu. bir senede yüzde 50 enflasyon olacağını düşünüyorlarsa sana %70 ile kredi veriyor.
  • ahm1  (07.08.23 01:20:48 ~ 01:21:52)