hangi dondurma seviyorsunuz?

yaz günlerinin vazgeçilmez yiyeceğidir dondurma.

siz en çok neli dondurma seviyorsunuz?

Gökkuşağı nı seviyorum. Yeşil çikolatadan şapkası olan.

  • benoyledemekistemedim  (05.08.23 17:57:21)
kakao/çikolata parçacıklı ve sade..
muz ve kavun bunun haricinde.
paket dondurma çok çok nadir, magnum.
  • tabudeviren  (05.08.23 18:04:23)
açık dondurma, bal badem 2 top çikolatalı 1 top

  • freebird5406_2  (05.08.23 18:06:53)
fıstık, damla sakızı

  • pide  (05.08.23 18:07:54)
Ceviz ve kavunlu dondurma seviyorum.

  • burka  (05.08.23 18:16:59)
dondurmaların içeriğini okuduktan sonra, yemekten ve sevmekten vazgeçtim dondurmayı.ama buzlu muz vs smoothie harika, elbette ben yaptıysam :)

  • damba  (05.08.23 18:25:52)
çilek, kavun ve italyan karamel.
bi de kadıköy'de vero gelato diye bi yer var. lotus ve rafaello yediğim en güzel dondurmaydı, mük.

  • evrem  (05.08.23 18:29:48)
tahinli dondurma iyidir:)

  • kesmekes laleler  (05.08.23 18:32:12)
Birçok sevdiğim dondurma var.

Normal ruh halindeyken vanilya

Neşem yerindeyse çilek

O gün mutluysam fıstıklı + vanilya

Akşam vakti sıcak bastıysa kakao

Canım dondurmadan ziyade daha "tatlı" bir şey istiyorsa karamelli
  • akhenaten  (05.08.23 19:03:37)
vişne limon ama vişnenin mevsimi çok kısa olduğu için çevremdeki dondurmacılarda hiç yakalayamıyorum. mecbur kakao-vanilyadan devam.

  • hrskrs  (05.08.23 19:59:14)
ben en cok limon severim ama sadece limon olmasin diye yanina cikolatali (mumkunse bitter) ve varsa cevizli veya kestaneli koydururum mutlaka. bir de cikolata sosu ve findik tozu varsa kesinlikle bandirtirim. bedava ve ekstra bir gida sonucta :)

guldum.net

bir de kornet kulah her zaman ilk tercihimdir.
  • in vino veritas  (05.08.23 20:28:39 ~ 20:29:28)
Ekşili tatlara ceviz ve incir topları karıştırmayı seviyorum.
Limon- karadut- incir
Limon- cilek- ceviz gibi

Ama lavantalı da severim
  • Amaranta ursula  (05.08.23 20:59:32)
fistik, cilek, cikilata

  • mess  (05.08.23 22:33:38)
Balkaymak dondurması.
Bu sene Adana'da bir dondurma yedim. (Balkaymak Dondurma Toros Caddesi Şubesi)
Aaaa dedim bu çocukluğumdan beri aradığım lezzet. Bafra dondurması vardı çok aradım bulamadım vs. İşte biz oyuz dedi eleman. Bafra Balkaymak. Şimdi anlıyorum ki Ankara, Konya, İzmir vs nerede olursa olsun o dondurmayı bulmuşum, sevmişim ama adını bilmiyormuşum. İzmir'de hala bulamadım gerçi ama Foça'da ona yakın bir tat var. Balkaymak dışında dondurmayı buzlu sevdiğime karar verdim, o yüzden daha çok kendim yapıyorum son yıllarda, ikeada aparatlar var bunun için. (soruyu iyi okumamışım :) Balkaymak ise sade, başka marka veya çeşit ise çikolaya, kendim yapıyorsa vişneli)
  • sadegazoz  (06.08.23 09:13:20 ~ 09:20:23)
Antep fıstıklı. Ama eskisi gibi öyle fıstık tadı veren dondurma bulamıyorum pek. Yavan tatlar oluyor son yıllarda.

  • kahver  (07.08.23 02:20:24)