Bu şekilde eğitim ücreti yazmak görgüsüzlük mü normal mi?

Linkedin sayfamda bir bağlantıya denk geldim. Kişinin profilie bir göz attım. Avrupa'da bir üniversiteside burslu psikoloji okumuş ve Asya'da bir üniversitede burslu yüksek lisans yapmış. Buraya kadar her şey normal. Bunları yapan ne ilk ne de son kişi.

Ancak bu kişi aldığı eğitimin maliyetini tek tek yazmış.

Bu şekilde eğitim ücreti yazmak görgüsüzlük mü normal mi?

Fotoğraf: hizliresim.com

paralı değil burslu okudum demeye mi getirmiş acaba

  • freebird5406_2  (04.08.23 18:24:59)
komik.

  • gule gule  (04.08.23 18:27:58)
gülünç. ama linkedin gairp bir dünya. tiktok'la yarışık freak olma konusunda.

  • hknty  (04.08.23 18:29:43)
Boş burs değile getirmiş heralde

  • subaqua  (04.08.23 18:32:10)
Normal şartlarda Tl karşılığı 2M olan bir eğitim gördüm. Bu sebeple sizden aylık 40 bin-50 bin maaş talep edebilirim demeye getiriyor bence.

  • janavarorion  (04.08.23 18:36:30)
Paralı değil burslu okudum demesi için “burslu” detayı var zaten. Bu arkadaş yetinmeyip üniversitenin yıllık ücreti artı aldığı bursu da yazmış.

Evet linkedin’in tuhaf olduğu biliyorum ama bunu garipsedim. Acaba ben mi tuhafım diye bir sormak istedim

Yani istediği kadar talep etsin ama yeni mezun psikoloji mezunu olarak alacağı maaşın da bir skalası var.
  • tavish11  (04.08.23 18:40:27)
Bu gibi seyleri CV'sine "Achievements/Awards" diye bir bolum ekleyip rakam belirtmeden yazmasi daha uygun olurdu.

Ise alim yaptigim donemde dunyanin farkli ulkelerinden gelen binlerce CV'ye goz atmisimdir. Bu sekilde bir cv'ye rastladigimi hatirlamiyorum.
  • thetruenorthstrongandfree  (04.08.23 18:47:10)
eğitim maliyeti dışında aldığı teşviği yazmış sanırım
akademik başarılarını metne/bağlama yedirememiş

  • bir soru sorcam  (04.08.23 20:39:24)
research fund ya da bir sirketteki portfolyo olsa cok normal.

ama uniden aldigin burs cidden cok komik.
  • bora benim lan aslında  (05.08.23 12:51:06)