manyetik dirençli spin bike (yesoul s3) ikinci el alınır mı?

Selamlar,

yaptığım araştırmalar sonucunda kayışlı ya da zincirli spin bike ların uzun süreli kullanımlarda sıkıntı çıkardığını ancak manyetik dirençli olanların sorun çıkarmadığı bilgisine ulaşmış bulunuyorum:) bu veri ışığında fiyat performans ürünlerine baktığımda da xiamoi nin yesoul s3 marka ürününün uygun olduğunu gördüm.

sıfırı 11.000 olan bu aleti ikinci el olarak 7000 tl ye sahibinde de satan iki farklı ilan var.

www.hizliresim.com

sorum şöyle, ikinci el almaya karar versem sıkıntı yaşar mıyım? yani bu aleti uzun süre, diyelim ki iki yıl boyunca sürekli kullanmışlarsa, ben aldığımda yakın zamanda bozulma ihtimali olur mu. manyetiklerde aşınma ya da azalma (teknik bilgim olmadığı için salak salak sorular soruyorum) gibi şeyler olabilir mi? olabilirse bunu nasıl anlarım deneyerek ya da başka şekilde?

bir de diyelim ki ikinci el olarak aldım. eve getirmek için demonte etsem ve eve gelip tekrar kursam sıkıntı yaşar mıyım? çünkü monte edilip tekrar demonte edildikten sonra yeniden monte edilen mekanizmalarda yalama olma sorunu oluyor diye biliyorum.

son olarak, siz olsanız 11.000 tl verip sıfırını mı alırsınız yoksa 7000 tl olan ikinci elini mi? teşekürler

Urunu bilmiyorum ama manyetikler kolay kolay sorun cikarmiyor. Yuvarlak kucuk knobu cevirince miknatislar birbirine yaklasiyor direnc artiyor. Miknatislar tekere degmedigi icin aletin herhangi bir bakimi yok. Gurultu de yapmiyor.

Ben olsam, ikinci elini olanini alirdim.
  • thetruenorthstrongandfree  (04.08.23 05:03:15)