bilgisayarda hız için ilk bakmamız gereken özellik nedir?

ram midir önemli olan, işlemci frekansı mıdır nedir?

işlemci, ssd

  • tabii lan manyak mısın  (02.08.23 22:46:25)
İşlemci jenerasyonu ve segmenti, ram jenerasyonu ve boyutu, ssd okuma/yazma hızları.

İşlemci frekansı ve çok ram kulağa güzel gelebiliyorken 10 senelik bi çok ghz'lik i7 işlemcili bilgisayar canınızı sıkabilir de.

Bi genel intel/amd işlemci jenerasyonu ve segmentlerine bakın zaten bunların takılı olduğu bilgisayarlar da o segmente hizmet edecek şekilde donanımlandırılmış oluyorlar.
  • hedep  (03.08.23 03:32:08)
@hedep +1 konuya çok hakim değilseniz genel sistem performansını en iyi yansıtan şey işlemcinin ne kadar yeni ve hangi segmentte olduğu.

Eğer işlemciniz yeni bir nesil ve uygun segmentteki bir ürünse ikinci olarak tutarlılığı artırmak için ram frekansı ve miktarına bakabilirsiniz. Hiyerarşi bu şekilde. Bu hiyerarşinin dışında bağımsız olarak önem arz eden şeyse ssd mi hdd mi kullanıldığı. ssd olmasına özen gösterin.
  • akhenaten  (03.08.23 08:07:13)