[]

USB belleğe kurulabilen işletim sistemi

İşletim sistemini yanımda taşıdığım usb bellekten çalıştırmak istiyorum. Bunun için en uygun (kompakt, hafif, stabil) işletim sistemi hangisidir (bir linux sürümü vardı böyle ama hatırlamıyorum. Windows oluyor mu?)
 
tüm iletim sistemleri olur,
ama önce rufus tabi

  • mtgs  (31.07.23 22:08:50) 
@mtgs arkadaş usb den kurucam demiyor. Harddisk yerine usb ye kurucam diyor.


  • Tisatiaşer  (31.07.23 22:14:27) 
Aradiginiz sey persistent bootable, ventoy rufustan iyidir ama bunu yapiyor mi builmiyorum


  • lapaz  (31.07.23 22:17:18) 
Kali, slax veya mint linux olabilir.

Usbden kurulu sistem için özellikle masaüstü sistemlerde kasa arkasındaki USB girişlerini kullanın. Ve her daim "donanımı güvenli kaldır"ın.
  • diyecevaplandı  (31.07.23 22:19:03) 
(bkz: Tails)
oluyor ama internete bağlanmakta zorluk yaşamıştım çünkü TOR ile bağlanıyor amacı güvenli olmak.

Düz Linux sürümleri varsa daha iyi olabilir.
  • nhk ni youkosu  (31.07.23 22:37:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.