Tekelden %0 KDV'li Alışveriş

Tekelden 1 Litrelik Cola aldım banka kartı ile ödeme yaptım Tekel %0 KDV yazıyor fişin üzerinde. Bu adam vergi mi kaçırıyor şimdi ? Yoksa tekel bayiisi olduğu için mi %0 KDV yazıyor daha sonra bir şekilde ödüyor mu tekeller bu vergiyi ?

Eğer vergi kaçırıyorsa nereden şikayet edebilirim ?

ürünü sigara olarak girmiş

  • jelly bear  (31.07.23 15:48:29)
bu yöntemle vergi kaçırma işi çok yaygınlaştı. restoranlar da artık içecek diye kesiyor fişi yemek için.

İhbar hattı 189 olması lazım.
  • mustafakesekci  (31.07.23 17:38:06)
bilerek pos ayarini yaptirmiyorlar, simdi temel gida %1kdv, %10 ve %20 kdvli olan urunler var. hepsine gore ayar yaptirip ona gore fis kesmesi lazim ama vergi kacirmak icin her seyi en dusuk kdv orani olan urunden cikiyorlar. sikayet edin elinizdeki fisle.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (31.07.23 17:49:50)
Kdv oranı 0 olan ürünler de var. Sigara, kitap, dergi, pırlanta vs satışında kdv oranı sıfır. O yüzden bu ürünleri satan esnafın kasasında %0 seçeneği de ayarlı.

Ama kola alındıysa %1 kesmeliydi.
  • kibritsuyu  (01.08.23 09:10:13)