Yurtdışına para gönderebileceğim en ucuz yöntem hangisi?

Transfer go önerdiler ama wise var. Tl ile kendi çevirip döviz bürosu gibi kar ediyormuş galiba. Bankada ayrıca euro hesabımda para var oradan da olur. Sorunsuz ve en az masraflı olanı tercihimdir.

Meblağ: 300 euro şu an için.

Ama ileride 18-19k euro da göndermem gerekecek. Onun için de ayrıca öneri alabilirim.

Wise ile 15-20 defa para göndermişimdir hiçbirinde sıkıntı yaşamadım maximum gönderdiğim 1000€ gibi bir paraydı.

Hatırladığım kadarıyla büyük meblalarda bir avantajı kalmıyordu Wise'ın direkt bankadan göndermekle aynı masrafa geliyordu, şuan durum nedir bilmiyorum.
  • edi pakbayram  (31.07.23 15:48:19 ~ 20:57:33)
wise.

18-19k icin swift daha mantikli olabilir. Gonderici ve alici bankalarin ucretleri ayri ayri cikar, tahminim toplami 40 - 100 Euro arasina denk gelir ama bankaniza danisip daha net bilgi alin tabi. Swift ile 2-3 gun gecikmeli gidiyor bu arada.

kolay gelsin.
  • soulforge d  (31.07.23 16:18:23)