Mısır seyahat sorusu

Dışişleri Bakanlığı sitesinde Mısır için vize olmadığı ancak en 2 bin dolar bulunması gerektiği yazıyor.

www.mfa.gov.tr

Bu bilgi güncel mi? Yakın zamanda gitmiş olan var mı? Şarm El Şeyh için soruyorum gerekliyse. Sağ olun.

Bunu araştırmıştım.
Sonuç çoğu zaman sorulmuyor ama sorulduğu zaman da şartı sağlamıyorsan geri gönderiyor.
Paket tur alıp gitmiştim. Acenta yanınızda makul bir rakam olsun zaten bilet ve konaklama ödemesi yaptığınız için sorulmaz demişti. Soran da olmadı.
Araştırırken kredi kartı vs. de kabul ediliyor diye bilgi edindim ama doğruluğunu bilemiyorum.
Sharm için ise otelde mal gibi yatmak için iyi bir lokasyon ama gezmek vs için kötü bir tercih. Otelcilik 2000 TR edition seviyesinde. Şehirde kültür namına bir şey yok çünkü taş çatlasın 50 yıllık bir kent. Otelin yemekleri iyiyse güzel dinlenilir. Ulaşımı otel transferi ile yapın taksiden 5 dolar fazla tutar ama güvenli olur. Kahireye ayrı bir turla rehberli şekilde sadece kültür turu için gitmek daha makul.
  • yasasin yemek yemek  (31.07.23 14:06:09)
Selamlar,

Ben 2 kere gittim, en son gittiğimin üzerinden 1 yıl geçmedi. İkisinde de bu şekilde bir kontrole denk gelmedim. Mısar'a vize konusu da şu şekilde, Sharm'dan dışarı çıkmayacaksanız vize yok ama başka bir şehire geçecekseniz kapıda vize uygulaması var. 50 USD olması gerek.

İyi tatiller.
  • canbonomobenseno  (31.07.23 14:12:50)