avustralya perth şehrinde kalacak yer bulmak

ablam bir sertifika programı kapsamında buraya gidecek ekim ayında ilk aşamada yaklaşık 1 yıllığına. gidince tabi hedefi ilk olarak part time bir iş bulmak ama ilk aşamada işsiz güçsüz bir öğrenci sadece. en azından ilk başlarda kalmak için ekonomik olarak en uygun seçeneği arıyor kendisi bunun için önerebileceğiniz bir şey var mı? hostel, yurt, aile yanı oda falan bakıyor ama hangisi daha mantıklı sizce veya başka bir seçenek var mı?

not: perth şehri dedim ama avustralya'nın diğer şehirlerinde olan kalma imkanları orada da vardır pahalısı ucuzu benzerdir diye tahmin ediyorum yani genel olarak avustralya tecrübesi, bilgisi olan birisi yazabilir illa perth özeli bilgi gerekmez sanıyorum.

-melbourne'de yaşamıştım zamanında da şu siteden "sublet" olarak bulmuştum ilk odamı. Suble dediğim de birisi geçici olarak bi yere gidiyor o ara onun yerinde kalıyon. Normal oda da bulunabilir tabi ama biraz üç kağıtçı tipler de olabiliyor. dikkat etmek lazım;

www.gumtree.com.au

-bi de şu var direkt oda kiralama üzerine. buradan da bulmuştum bi kere;
flatmates.com.au

-artı olarak tavsiyem var, şimdi ilk başta bunları ayarlamak sıkıntı. hem bikaç insanla tanışmak hem de şehrin dinamiklerini öğrenmek için bence hostel güzel olabilir.onun için de;
www.hostelworld.com

-bir de şöyle bi site var biraz gezginler için. haftalık 20-25 saat çalışıyorsun sana kalacak yer ve yemek veriliyor. başlangıç olarak para kaybı olmasın diye denenebilir. ben bu şekilde başlamıştım ama biraz kırsal bi yerdeydi. ama şehirde de bulunabilir, bana çocuk bakma teklif edilmişti. ben anlamam demiştim :) saatleri uyursa bu da olabilir. hostellerde de iş olanakları olabiliyor.

www.helpx.net
www.workaway.info

au'da helpx daha yaygındı ama üyelikleri paralı
  • high hopes of the sozluk  (30.07.23 15:33:09)