[]

Paslanmış ağırlık barları

Uzun süredir balkonda bıraktığım ağırlık plakaları ve barlar ciddi derecede paslanmış. Plakalar neyse de barların tutma yerleri ciddi pas tutmuş. Pas sökücüler falan işe yaramadı.

Bunları sprey boya ile boyamayı düşündüm ama bu seferde boya zamanla soyulur daha kötü olur diye yapmadım. Paraya kıyıp oto jantçılarına götürüp fırınlı boyaya sokasım var.

Ne önerirsiniz?

 
önce pası gidermek lazım. kimyasal olarak temizlenmiyorsa mekanik olarak temizleyip (zımpara) ondan sonra sprey boya ile boyanabilir bence.


  • orient blue  (29.07.23 12:53:12) 
bölgeyi tinerle temizleyin, arabaların kampanalarına sıkılan parlak gri renkte sprey boyalar var onlardan sıkın. oto lastikçier veya boya satan yerler bilir.


  • useless  (29.07.23 12:57:22) 
Hangi nasıl pas sökücü tamamen daldırılan içinde bekletilen pas sökücü + pirinç fırça çözer ondan sonra mat sprey boya ile dalsanız siz de çözersiniz.

Jantçıya götürseniz onlar da pasla uğraşacak, çok çok tırtıklıysa yüzeyi kumlama yapan bi yer angarya olarak uğraşır belki.
  • hedep  (29.07.23 14:09:07) 
eldivenle temizleyin


  • seljax  (29.07.23 15:30:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.