Evdeki herkese neden tebligat gelir?

"Herkes" dediğim, iki kişiyiz aslında (babam ve ben). Annemi yaklaşık iki yıl önce kaybettik...

Herhangi bir borcumuz bulunmuyor. Kanunlara saygılı, kimseye zararı olmayan vatandaşlarız.

PTT görevlisi geldiğinde evde yoktuk, açamadık. Kapıya kağıt yapıştırmışlar. Pazartesi tebligatları PTT'den alabileceğiz. Merak ettim, o zamana kadar da vakit geçmek bilmiyor. Of. Acaba ne olabilir?

Annenizin bilmediğiniz bir borcu olabilir. Bu sebeple mirasçı olarak size gelmiştir.
Uyap vatandaşı kontrol etmenizi öneririm.

  • lavinia  (29.07.23 01:03:05)
Uyap'ta da bir şey bulamadım, tam olarak hangi konu başlıklarına bakmam gerekiyor acaba? Çok fazla sorgulama seçeneği var da.

  • yine de geldim dunyaya  (29.07.23 01:42:48)
Dosya işlemleri
Dosya sorgula
İcra
İcra dairesi

Seçeneklerinden gidin
  • dre mithatoğlu  (29.07.23 07:15:58)
Teşekkürler herkese. Onlara da bakıyorum ama hiçbir şey görünmüyor niyeyse. Soruşturma mı açıldı acaba?

  • yine de geldim dunyaya  (29.07.23 14:58:13)
Adli bir olaya ya da boşanma davasına tanıklık için çağırmış olabilirler

  • demirr  (29.07.23 15:27:13)
son 1-2 sene içerisinde trafik kazası geçirdiyseniz karşı taraf icra dosyası açtırmış olabilir.

  • hrskrs  (29.07.23 15:48:38)
Çevremizde boşanan biri olmadı. Trafik kazası geçirmedik ama bu yıl yolda arabamız arıza yaptı, kimseye zarar vermeden aracı kenara çektik, çekici geldi. Bunun tebligatla bağlantısı olmaz sanırım.

Acaba internetten yazdığım bir şey için ifade vermeye çağırıyorlarsa hem bana hem de babama mı tebligat gelir? TTNET benim adıma kayıtlı, ödeme ise babamın adına. Kullandığım telefon, bilgisayar gibi cihazları da satın alan kişi fatura adında babam olarak görünüyor. Acaba o yüzden babam da mı sorgulanacak benim yüzümden? :(
  • yine de geldim dunyaya  (29.07.23 16:57:11 ~ 16:58:32)
Kiracı mısınız? Ev sahibim bana yollamıştı:(

  • boyalı kuş  (30.07.23 09:46:33)
Mayıs ayından beri kiracı değiliz, çıktığımız evin sahibine borcumuz yok.

Az kaldı, sabah olunca gidip göreceğiz bakalım artık. Umarım durduk yere başımıza bela almamışızdır...

Not: Gittik, annemden kalan miras ile ilgiliymiş. Dava açıldığını sanıp boşuna korkmuşum.
  • yine de geldim dunyaya  (31.07.23 01:12:27 ~ 12:36:39)