[]

Ekşisözlükte ingilizce başlık ve içerik formata aykırı mı?

Sadece ingilizce entryler girilen başlıklar var mı sözlükte ve bu formata aykırı mı?
 
Normal şartlarda Örnek/Alıntı değilse yasak olması lazım.


  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (27.07.23 18:43:14) 
eskiden yasakti. yani sadece (baslikla alakali olsa bile) sadece ingilize bir sey yazdiginda (mesela o filmden bir monolog) direkt siliniyordu, hatta duruma gore caylak yapiliyordun. Son 5-6 senedir hic kural yok, %95 cop entry giriliyor zaten o yuzden sorun olacagini sanmiyorum su an.


  • hot potato  (27.07.23 18:45:11 ~ 18:45:26) 
eksisozluk1923.com

yassah deil.
  • cooperr  (27.07.23 18:45:39) 
Normal şartlar altında format kuralları uygulanırken yasaktı. Silinen entry'ler vardı. Belki sözlükteki ingilizce entry'ler falan gibi kural sıyıran başlıklar varmıştır.

İngilizce başlık da özel isim değilse yine yasaktı.

Gönüllü mod istifasından sonra sözlükte kural namına bişey yok, eğer entry'nizi silmek isterlerse x kural göstererek silinir, hala kural olduğunun göstergesi değil o maalesef.

Şu an gösterilen örnekler de teknik olarak geçerli değil zira formata aykırıydılar fakat artık format yok. Soru başlığa cevap entry'den, dedirten entry'den ne babayiğitler uçtu şu an naber başlığına iyilik kenke yazsanız bişey olmuyor.
  • hedep  (27.07.23 19:17:22 ~ 31.07.23 17:09:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.