Ütüleme yapan kurutma makinesi

Merhaba arkadaşımın sorusunu iletiyorum:

Kurutma makinesi alacağız ve marka olarak Bekoda karar kıldık. 9 kiloluk KM94b model makinede ütüleme özelliği (iron finish teknolojisi) varmış, ütülü çıkıyormuş kıyafetler. 18000₺ totalde.

10 kiloluk KM1010 modelde de indirim varmış. Yukardaki modelin ütü hariç her özelliği aynı. 14000₺.

Her ikisinde de ilk ay koşulsuz iade seçeneği var. 10 yıl kompresör garantili. Bekonun bayisinden alacağız.

Sorular: ütüden nefret eden biriyim. Bu ütüleme olayı gerçek mi, söylendiği gibi ütülü mü çıkarıyor kıyafetleri? Ne gibi dezavantajları oluyor bu ütülemeli modellerin? Fazladan gidecek paraya değecek ütüyü yapıyor mu? Ütü yapabilmesi için içine birkaç kıyafet mi koyuyoruz yoksa 9 kilo çamaşırı aynı anda atsak hepsini giyime hazır ütülü yapar mı?
Beklentim mükemmel ütü değil ama ütüyü kullanmama gerek kalmadan işte giyebilecek düzlükte olsunlar.
Son olarak önerileriniz neler?
Teşekkürler

ütü özelliği olmayan makineden de ütülü çıkıyor. benim basic siyah tshirt'ler kırışıksız, ütülü gibi kurumuş oluyor. Kurutma biter bitmez bekletmeden çıkartmak gerekiyor.

iron finish ekstra ne yapıyor bi fikrim yok.

genel olarak dezavantajı kumaşı yıpratması.
  • wct3 org  (26.07.23 23:27:21)
o makinayı bilmiyorum ama ben samsung kurutma özellikli çamaşır makinası kullanıyorum yıllardır. eğer makina çok dolu değilse ve wct3'ün de dediği gibi kurutma biter bitmez hemen alırsan tişörtler vs ütülü gibi çıkıyor. direkt dolaba kaldırıyorum. ama gömlekler hemen çıkarılsa da ütü gerekiyor. o yüzden gömlek kurutma yapmıyorum nemliyken askıya asıyorum. böylece nispeten kolay oluyor ütülemesi

  • oldtimer  (27.07.23 16:09:14)
Arçelik kurutma makinesi sahibiyim, Makinemde iron touch teknolojisi yok. Satici iron touch teknolojisi için makineyi doldurmamak, birkaç kıyafet koymak gerektiğini ve şahsen aradaki fiyat farkına değecek bir özellik olmadığını söylemişti.

  • mey17  (27.07.23 17:16:24)