Çocuk bakıcısı ücreti

Merhaba 8 yaşında bir kızım var. Yaz tatilinde bazen benim yanımda bazen de annesinin yanında idare ediyorduk. Bugün eşim bir üniversite öğrencisi kız bulmuş kızımıza evde baksın diye. Ücret olarak kız siz bilirsiniz demiş. Bizde ne kadar vermek gerekir bilemedik. Günde 6-7 saat kadar duracak. Sizce ne kadar bir ücret uygun olur?

Ne iş yapacağına, nerede yaşadığınıza ve sigorta durumuna vs göre değişir. Örneğin küçükşehirde yaşayıp çocuğunuzla sadece vakit geçirme ve yemeğini yemesini sağlama gibi görevle; büyükşehirde yaşama, çocuk için yemek de hazırlama, bakıcılık hariç mesleki beceriler isteyen işler yaptırma (örneğin eğitimci olmak gibi) denk değil bence

  • psipsipsi  (26.07.23 20:49:42)
@psipsipsi biraz daha detaylandırayım o zaman. Küçük bir şehirde yaşıyoruz. Sadece kızımızla vakit geçirsin, vaktini sürekli tv veya tablet başında geçirmesin diye bir kaç faklı aktivite yapsın gibi beklentimiz var. Bunun dışında ev ile ilgili herhangi bir iş talebimiz yok.

  • orin  (26.07.23 20:58:04)
Armut.com'a girip teklif alsanız.
Ona göre fiyatlama yaparsınız.

  • Mirket  (26.07.23 21:28:26)
@orin, günde 6-7 saat cocukla ilgilenmek aslinda cok da kolay bir is degil. Gününün önemli bir kismini size vermis olacak, muhtemelen baska bir iste de calisamayacak.

Istanbul sartlari icin asgari ücrete yakin bir rakam önerirdim. Kücük sehir icin biraz daha az olabilir. Fakat 3-4 bin lira vermek de olmaz gibi geldi. En az 7000 derdim ben.
  • chihirovekohaku  (26.07.23 23:07:09 ~ 23:11:23)
6 7 binden aşağı çekilir işkence değil el çocuğu.

  • allah yazdiysa bozsun  (26.07.23 23:38:18)