Windows 7'nin yanına 2.işletimsistemi olarak Win98 yüklemek?

bende windoes 7 yüklü ama eski oyun hastalığım olduğu için ve nostaljik birisi olduğum için win7 nin yanına windows 98 yüklemek istiyorum. sizce bu mümkün mü? mümkünse nasıl yapılabilir? yükledikten sonra herhangi bir çakışma uyumsuzluk vs. olabilir mi? win7 ve yüklü dosyalarıma da zarar gelir mi?

yapilir fakat ugrastirir sizi biraz, win7 ntfs kullanir default olarak, 9x ise fat32. ntfs kurulmus bir sistem uzerine fat32 uzerinde calisan bir sistem kuramazsiniz, iki farkli disk bolumu ayirmak ve bu disk bolumunu fat olacak sekilde bicimlendirip, yeni bolume kurabilirsiniz.
ancak kurulum bittikten sonra master boot record da degiseceginden oturu win7 acilmayacaktir bu sefer, onu da onarmaniz gerekecek, cd ile boot edip ya repair ediceksiniz ya da yine cd ile kurtarma modunda bootmgr gibi komutlarla mbr yi yeniden olusturacaksiniz.

zahmetli bir is, hic gerek yok. sanal sistem uzerinde calistir. vmware, virtualbox vs.
  • lifeoverip  (30.06.10 13:32:42)
o kadar zor değil, bir fat32 bir de ntfs partitionun oldu mu tamamdır. once 98 kurup sonra win 7 kurunca sorun cıkmaz.

  • bryan fury  (30.06.10 13:35:50)
@3

fifa 2000 fifa 2001 vs. tarzı oyunlar xp ve ötesinde çalışmıyor. ayrıca win98 e karşıda bir sempatim var özledim yani. o yüzden.
  • wagner love  (30.06.10 13:41:32)
@1 sanal sistem nedir?

  • wagner love  (30.06.10 13:41:57)
win7 ye virtualbox ya da vmware kurup onun icine win98 kurabiliyorsun. partitionfln istemıyor.

  • bryan fury  (30.06.10 13:52:46)
peki anladığım kadarıyla sen bu wmware yi iyi biliyorsun yüklerkende yardımcı olabilirmisin? :D

  • wagner love  (30.06.10 13:56:46)
oyunlari cali$tirirken uyumlulugunu degi$tirebilirsin belki de. daha dun ba$ima geldi, arkada$im cm 01-02 istedi benden yukledik sonra cali$mayinca sadece uyumlulugunu 98 yaptik cart diye acildi oyun.

  • astaroth  (30.06.10 14:08:07)
denedim olmadı.

  • wagner love  (30.06.10 14:09:40)
www.howtogeek.com

surdaki adımların aynısı fekat win98 kuruyorsun fark olarak
  • bryan fury  (30.06.10 14:18:57)