krediyle ev alma işleri kaç hafta sürüyor

farklı bir şehirden ev bakıyorum. işlemlerin süresine göre uzun kalacağım ya da gidip evi görüp bankayla ön işlemleri yapıp dönüp sonra tekrar evi alacağım şehre gideceğim. genelde kaç gün sürüyor işler aşağı yukarı?

Bankaya başvuruyorsun ön onay genelde ertesi gün veriliyor. (Talep ettikleri belge listesinin önden alırsan zaman kaybı olmaz).

Eksper ataması yapılacak ve atanan eksper daireyi görecek. Emlakçı ile randevulaşır toplamda 3-4 gün iş günü raporunu iletmesi sürüyor. (Galiba en fazla 4 iş günü içinde raporunu sunmak zorunda)

Eksperin raporuna göre kredi tutarı kesinleşir. Emlakçının tapudaki ilişkileri iyiyse ertesi gün satışı yaparsınız. Tüm bu süreç 6-7 iş gününü buluyor.

(Daire üzerinde bir ipotek, rehin vb. durum olmaması önemli. Ben 3 ay kadar önce krediyle daire aldığımda, dairenin üzerinde ticari krediye istinaden rehin vardı. Kredinin kapatılıp teminatin çözülmesi 2-3 gün sürmüştü, bu da ekstra zaman kaybı demek)
  • Lethe  (24.07.23 17:18:58 ~ 17:22:31)