Bunları seven neyi sever? Albüm ve müzik önerisi verin lütfen

Selamlar;
Bilgisayar başında çalışıyorum, müzik dinlemeden çalıştığım hiç olmamıştır. Bu ara teknoya sardım (fransızlar bu işi biliyor) ama genelde indie- rock-tekno-metal dinlerim. Aşağıdaki tekno gruplar dışında da önerilerin de başımın üstünde yeri var.

Daft Punk
Röyksopp
Einstürzende Neubauten
Air
Chemical Brothers
Red Snapper
Kavinsky
Justice
Agar Agar
Lebanon Hanover

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

basement jaxx, deadmau5

  • gule gule  (24.07.23 15:02:00)
tekno dışı olacak biraz ama onları beğenen bunları da beğenir diyerek yazıyorum, hepsine de kefilim:

crosses (crosses yazınca grubun adı üç tane haç şeklinde çıkar bazı platformlarda, aynı isimli albüm)
sneaker pimps (bloodsport albümü)
iamx (the alternative albümü)
archive (çok albüm var, controlling crowds ile başlanabilir)
susanne sundfor (ten love songs albümü)
the black keys (turn blue)
  • hrskrs  (24.07.23 15:17:25)
yeah yeah yeahs
massive attack
the prodigy
moby
rufus du sol
young franco
bicep
moderat
french 79
  • baldur2  (24.07.23 15:30:06)
archive
moby
massive attack benim de favorilerimden. Görmek mutlu etti:)
  • Amaranta ursula  (24.07.23 15:41:14)
Cake
Guts
Take It Easy Hospital
Elias Rahbani
Brian Witzig
  • lüzumsuz adam  (24.07.23 15:54:11)
Stephan bodzin
Tale of us
Ours samplus
Apashe
Technichal hitch
  • hasmetizm  (24.07.23 16:18:48)
The Weeknd'in özellikle daha eski şarkılarını tavsiye ederim. Tears in the Rain, Wicked Games, The Town gibi şarkıları güzel elektronik altyapıları olan şarkılar. Kavinsky ile beraber yaptığı Odd Look diye şarkısı da vardı.

Jabberwocky diye Fransız bir grup vardı bi aralar. Onun photomaton ve holding up şarkıları vardı listemde. başka güzel şarkıları da vardır belki.

onun dışında çok popüler de Portishead yazılmamış, yani bilmediğinden değil ama bulunsun diye yazdım :d

Tarz olarak uyar mı bilmiyorum ama Kadebostany'nin güzel şarkıları oluyor tekno altyapılı. Crazy in Love coverları baya iyiydi bence.

Bi de yine tam tarz olarak uyar mı bilmiyorum ama Chet Faker belki olabilir.

Albümden ziyade tek şarkı olarak da;

Los Ageless (st. vincent) bunu bojack horseman'de dinleyip listeye eklemiştim
Apart (Kasper bjorke) bunu da yıllar önce spotify önermişti sanırım
  • nundu  (24.07.23 16:20:13)