Turizm gelirleri ne durumda?

Ülkede yorumcular ikiye ayrılmış durumda,

Bir kesim ki onlar genelde muhalif turizm bölgeleri bomboş turizmciler kan ağlıyor derken, bir diğer kesim turizm son derece iyi durumda muhtemelen bu sene turizm gelirlerinde rekor kırılacak diyor.

Bir taraf yalan söylüyor ama hangisi. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların yorumlarını merak ettim.

Kuzenim bodrumda bir çok otelde yönetcilik yapan biri.
Vaziyet iyi değil alışıldık ülkelerden turistler yok onun yerine bolca arap misafir alma durumundayız dedi.

  • hedep  (24.07.23 14:31:40)
Otel turizmi çok iyi durumda değil. Yılların zararını kurtarmaya çalışıyorlar. Ama turizmin diğer paydaşları uçuşta. Apart turizmi, tür turizmi,hediyelik eşya ve turistik mağaza restoranlar, Araplara yönelik iş yapan her sektör inanılmaz iş yapıyor

  • deer hunter  (24.07.23 14:54:35)
Turizm sektörünün tümü hakkında yorum yapamam ama cruise seferlerinin yükselişe geçtiğini söyleyebilirim. Özellikle Kuşadası ve İstanbul'a çok fazla gemi yanaşıyor. Otellere değil belki ama hediyelik eşya, yeme&içme, gündelik tur ve gezilere oldukça para harcıyorlar.

  • burka  (24.07.23 16:50:58)