Son yıllarda çekilmiş komedi dizisi/filmleri

Selamlar.
dostlar, ben bu komedi dizi ve filmlerini önerenlerden biraz şikayetçiyim. Hiç bilmeyenler için evet klişe olmuş diziler ve filmler önerilebilir, izlettirilebilir. Ama hayatı komedi dizisi ve filmi izlemekle geçmiş insanlara karşı biraz daha rafine öneriler verilir.
himym, the office, friends, seinfeld, modern family...yani onedio'nun bile vereceği cevaplarda olan öneriler değil istediğim.
çok spesifik şeyler de aramıyorum artık. misal ben the office, peep show, trailer park boys gibi mockumentary tarzı şeyleri seven birisiyim ama hepsini izledim bu türün.
normal komedi de olur, hikayeli, sitcomlu çerezlik fark etmez. güzel vakit geçirtsin, ağızda hoş bir sada bıraksın yeterli. dizi film izleme sitelerine girip komediyi seçip arayıp her dizinin pilot bölümünü de izlemekten sıtkım sıyrıldı.
son yıllarda (2020, 21, 22, 23) çekilmiş, ortalama keyifli komedi dizi ve filmi önerisi istiyorum bu kadar.

silicon valley, 2-3 sene önce final yaptı. biraz daha farklı bu saydıklarınızdan ama keyifli diziydi.

  • gule gule  (23.07.23 21:46:56)
Kara mizah dusunursen, son zamanlardan:
The Menu (2022)
m.imdb.com

Ama ayni zamanda gerilim filmi. Ilginc bir film bence.
  • ermanen  (23.07.23 22:14:29)
valla birinin neyi izleyip neyi izlemediğini bilmek mümkün değil. benim az bilinen diye düşündüğümü sen de izlemişsindir ama çok biliniyor diye önermediğimi atlamışsındır belli olmaz bu işler. ama deneyelim:

a touch of cloth www.imdb.com ingiliz mizahını seviyorsan epey güleceğin bir mini dizi.

aaltra www.imdb.com epey başarılı bir kara mizah filmi

son yıllarda doğru düzgün komedi filmi çıkmadı ama 2019'dan between two ferns: the movie ve çok komik olmasa da son yıllardaki yoklukta eğlencesi ve saçmalığıyla fena gitmeyen cocaine bear ve ne kadar komedi sayıldığından emin olmadığım ama eğlenceli bir film olarak gördüğüm ve epey sevdiğim 2020 yapımı the hunt www.imdb.com var.
  • semaforo de medianoche  (23.07.23 22:24:10)
Lilyhammer

  • duster  (23.07.23 23:52:57)
Easy

  • fakat  (24.07.23 01:13:09)
Çok yeni değil ama son sezonu geçen sene final yaptığı için dahil ediyorum. Ne kadar popüler ve bilindik bir dizi bilmiyorum ama Derry Girls bence oldukça keyifli bir komedi dizisiydi.

Bi de animasyon seviyorsanız Inside Job'a bakabilirsiniz. Maalesef Netflix yeni sezon onayı vermediği için yarıda bitti ama yayımlanan bölümleri gayet keyifli.
  • nundu  (24.07.23 10:39:29)
Mythic Quest

  • peki madem  (24.07.23 12:49:48)