Nezaket sorusu

Diyelim ki tek başınıza tatile gidiyorsunuz. Orada yaşayan ve uzun zamandır görmediğiniz arkadaşınıza 2 gün önceden mesaj atıyorsunuz x tarihine kadar oradayım müsait olursan görüşelim diye. Tamam diyor. Hiç nerede kalacaksın, kimle geliyorsun vb.de sormuyor.

Gidince ben geldim diye mesaj atar mısınız yoksa arkadaşın geldin mi diye sorması daha uygun olur?
Samimiyet derecesi:orta ama resmiyet yok.

atmasan da olur ama ben olsam atardim. belki her seyi karsidan bekleyen tembel, umursamaz biri?

  • baldur2  (23.07.23 03:23:19)
Atın canim bence adam size bu zamana kadar yazmadiysaniz durduk yere yük almak istemeyebilir

  • olaylar olaylar  (23.07.23 03:39:00)
Cosmic+1

  • kisa  (23.07.23 08:03:03)
ben hep insanlara bi fırsat verme derdinde olan biriyim. evet atar görüşürdüm.

  • mimikikili  (23.07.23 08:17:21)
2 gün önceden gideceğimi söylediysem bir de gittiğimde "geldim" demezdim ben.
Sonraki adımı ondan beklerim.
Ama adım gelmezse de bozulmam.
  • Dağcı  (23.07.23 08:46:48)
Kesinlikle mesaj atar, geldiğimi söylerdim.

  • kaptan memo  (23.07.23 11:07:41)
cosmic +1

  • la lykia  (23.07.23 11:34:13)
Siz onunla görüşmek istiyorsanız mesaj atın. Başkalarının ne düşündüğü, ne yapmaya çalıştığı hakkında akıl yürütmek her zaman doğru sonuç vermiyor. Siz kendisiyle iyi vakit geçireceğinize inanıyorsanız, yalnız kalmak istemiyorsanız ya da başka herhangi bir motivasyonunuz varsa sizi onunla görüşmek istemeye iten, mesaj atın. Gerçekten görüşmek istemezse o zaman reddeder.

  • sekizdokuzon  (23.07.23 11:58:41)
Mesaj atarım.

Siz söylemediğiniz için biz de sormadık nerede kalacağınızı, kiminle neden gittiğinizi vs. Söylemek istesiniz söylerdiniz.
Ayrıca tatil şehirlerinde yaşayan insanlar özellikle de uzun zamandır görüşmediği arkadaşlarından gelen bu gibi mesajlara temkinli yaklaşıyordur. 2 gün otel ayırtıp sonraki 3-5 gün de onda kalma niyeti olan pek çok insan olmuştur daha önce.
  • michael_knight  (23.07.23 12:12:23)
@cosmicstring +1 (Noktasına virgülüne dokunmadan)

  • nawar  (23.07.23 13:00:41)
ben nerede kalacaksın diye sorduğum arkadaşıma "gel bende kal lan otel motel paranı kaptırma içeriz o parayla manyak" demiş oluyorum. o yüzden nerede kalacaksın diye sormadıysa "ben müsait değilim bende kalamazsın" demiş de olur.

hadsizlik bilmemne değil.
  • alperz  (23.07.23 13:35:54)
Turistik bir yerde yaşayan biri olarak, aramazdım. Arkadaşlar yazdığı zaman, görüşmek istediklerime ben soruyorum, ki iki gün birşey değil, görüşmek isteyen görüşür.

  • wishmaythşngs  (24.07.23 01:28:55)