Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü - Fen Edebiyat Fakültesi ( Esenler) Ulaşım

Gelen sınav kağıdına göre kpss sınavım burada yapılacakmış. Malum 2 hafta bile kalmadı artık, ben çatalcadayım. Acaba buraya nasıl ulaşabilirim ? anladığım kadarıyla merkezi bir yer gibi duruyor. eğer bu hafta görmek için gitmezsem sınav günü ulaşımda sınav yerini bulabilme açısından bir problem yaşar mıyım ? Birde büyükçekmece-çatalca civarından hangi vasıtalarla buraya ulaşırım. Teşekkürler

@rondo

Teşekkür ederim.. Yanılmıyorsam ya aksaray metrosu ya da Kabataş metrosunda Davutpaşa - YTÜ kampüsü diye bir durak vardı.. Tam olarak burası mı acaba ?
  • joehigashi  (30.06.10 12:58:13)
yanılmıyorsam metrobüsten cevizlibağda inip 41at veya 500es e binebilirsin, acelen varsa taksiye bile atlayabilirsin oradan sonrası yakın fakat dolambaçlı bir yol. metroyla ulaşımda da kapıdan sonra kampüsün içine otobüsle çıkıyorsun, normal zamanda akbil basılmıyor da o gün nolur bilemiyorum.

  • regress  (30.06.10 13:34:18)
Yanlış görmediysem Yenibosna'da Çatalca otobüsleri oluyor. Gittiğim bi yer olmadığı için pek dikkat etmedim. Eğer varsa Çatalca'dan Yenibosna'ya geliyorsun, ordan Aksaray-Havalimanı metrosuna (Aksaray yönüne) biniyorsun, YTÜ-Davutpaşa istasyonunda iniyorsun (Esenler istasyonundan bi iki durak önce). Kampüse girince gideceğin fakülte ne kadar uzaktır onu bilmiyorum, ona da Google Earth'ten falan bak istiyosan. Kolay gelsin...

Edit: Yenibosna-Davutpaşa arası 15 dk falan sürer bu arada.
  • sezercik yavrum benim  (30.06.10 13:44:42 ~ 13:47:53)