Şu durumda ne yapardınız

İşten erken çıkıyorsunuz. Müdürünüz size şirketin şoförünün sizi durağa bırakabileceğini söylüyor. Ama siz insanların işini bölmemek için, keyfi şekilde davranmamak için çekiniyorsunuz. Bu sefer otobüs beklemek gerekiyor. Otobüs beklemek yarım saat. Yolculuk yarım saat. Hava çok sıcak. Ne yapardınız?

Sirketin şoförünün işi zaten insanları saga sola bırakmak değil mi?
Tabiki şoför ile giderdim. Böyle ufak şeylere kafami takmazdim.

  • logisticsmanager  (22.07.23 13:54:49)
çok sıcak ve çok soğuk/yağışlı havalarda bunu değerlendirirdim

  • freebird5406_2  (22.07.23 13:56:38)
Kurda boynun niye kalın diye sormuşlar, kendi işimi kendim görürüm demiş.

  • allah yazdiysa bozsun  (22.07.23 14:01:31)
Kendi menfaatini bilmek de bence bir erdem. Fakat başkalarını hesaba katmayı ve hatta öncelemeyi daha önemli bir erdem olarak görüyorum.

  • cr  (22.07.23 15:58:56)
Gereksiz yere cok dusunmussunuz bence. Soforle giderdim tabii ki.

  • ahm1  (22.07.23 17:57:20)
Şoför olduğu için bence de sıkıntı yok.

  • enteg  (22.07.23 21:25:30)
Kar, kış vb. dinlemem, her hâlükârda şoförle ulaşımı sağlarım.

  • kullanilamayan ruhumuzlar  (22.07.23 22:02:24)
İşten erken ayrılma çok zaruri nedenlerden ise şöforle olabilir.
Diğer yandan, aha ne güzel beleşe kondum fırsat bu fırsat diye sevinmek olmaz.

Genelde yöneticiler işine sadık olanlara böyle ince teklif yaparlar.
İnce teklif, burada doğru kişiyi bulmuş olmalı ki kendisi de bir başkasını ayrıca meşgul etmemeyi düşünmekte.
  • diyecevaplandı  (22.07.23 23:08:51)