köpek iç parazit için ne veriyorsunuz

www.zeytinburnuvet.com
buraya bakınca onlarca çeşidi var. aldığım haplar hepsini korumuyor mesela heartworm kalp kurdu için ayrı bir şey gerekiyor gibi.

tek tek hap mı almak lazım hepsi için? dış parazit vermeyip tasma var ama sinekleri uzak tutmuyor

kilo kaybı gibi belirti görmeden yaptırmayın diyen de var. yani basit iç parazit hapı yeter diyen var.

yazın her ay mı vermek lazım hap. 7-8 aylık köpek anatolian shepherd kırması

veterinerden iç dış parazit için tablet alıyorum. 1 buçuk ay iç parazit için 3 ay dış parazit için yeterli oluyor. tam tersini de yazmış olabilirim sürelerin.

  • pide  (21.07.23 12:19:47)
Nexgard spectra
Her ay veriyorum, dünyadaki en kapsamlı olan ilaç bu. Bir tane rakibi var galiba sadece.

  • logisticsmanager  (21.07.23 12:45:29)
bunların hepsini içeren tek hap oluyor, bazı haplar bunların sadece bir tanesini bazısı 2 tanesine etki ediyor o yüzden bilinçli almak gerek. her veterinerde her marka iç dış olmuyor. kilosuna göre vermek gerekiyor hayvana bilinçsiz danışmadan veterinere kullanmayın zehir çünkü bu ilaçlar.
kullanım süreside min. 2 ay ara ile

  • eja  (21.07.23 12:49:40 ~ 12:50:19)