Headphone Onerisi

Merhaba, yurtdisindan gelecek olan bir arkadasima kulaklik (headphone) aldiracagim. Genellikle evde, ofiste, bazen de disarida calisirken noise cancelling ozelliginden faydalanmak istiyorum. Muzik icin kalitesi tabi ki onemli ama cok yakin farklari da anlayamiyorum acikcasi. Tabi ki rahat olmasi (sikmamasi, terletmemesi gibi) ve bluetooth ile uzun sure baglanabilmesi onemli. 3 model arasinda kaldim, yurtdisi fiyatlari arasindaki fark da cok degil o acidan kriterim o degil.
Bose QuietComfort 45
Bose 700
Sony WH-1000XM5
Hangisini tavsiye edersiniz?

Ben riske atmaz sony alırdım. İki markaya da sahibim, bose olanın pili öldü Yeni olmasına rağmen. Sony 10 yıllık neredeyse hiç değişmedi pil performansı. Padlerin makyajı bozuldu ama hala rahat. Sesi de mükemmel hala. Gerçi ses işlemcisi yanmıştı bı tarafın onu değiştirmiştim şimdi geldi aklıma. Yine de sony akar bence

  • hasmetizm  (21.07.23 11:30:15)
Bose NC700 kullanıyorum, noise cancelling olayını ayrı bir boyuta taşımış, her deneyen oha diyor. Ofiste de güzel bir izolasyon sağlıyor, yolculuklarda alışırsanız zaten bunsuz yola çıkmazsınız.

Eğer yüksek bass ve yüksek ses istiyorsanız Sony tercih edin. Bose'nin ses seviyesi kulak zarlarını patlatacak kadar yüksek değil. Bir önceki kulaklığım Beats studio 2 olduğu için bana ilk başta ses seviyesi düşük gelmişti.

Gene de gözüm kapalı Bose öneririm.
  • kimlanbu  (21.07.23 11:53:15)