Vuvuzela sahibi olanlar?

Ben vuvuzela siparişi vermiştim de geldi. Neyse. Bu alet üflemeyle çalışmıyor. Yani içinde hiçbir mekanizma yok sadece boru. Yani VÖÖÖÖ dersen sesi büyütüyor sadece. Bu vuvuzelanın olayı bu mu yoksa benimki mi bozuk ?

vuvuzela'dan anlamam ama nefesli çalgıların bir kısmı değişik ağız ve nefes kombinasyonlarıyla çalındığını biliyorum.dudaklarını yapıştırıp çok az açarak sert şekilde üflemeyi dene(hani plajlarda apaçiler ağzıyla suda ses çıkarır ya onlar gibi)

  • cruex  (30.06.10 11:37:09)
üflemiceksin... dudaklarını titreştiriceksin içerde... sanki yediğin birşeyi ağzından tüküür gibi püüü yağıcaksın... lan nası tarif edilir ki bu :) şöyle diyeyim birde... kolunu ağzına götür ve dudaklarını tenine dayayarak osuruk sesi çıkartmaya çalış hah işte ordaki dudak titreştirme olayı varya aynızı vuvuzelada da var... ulan ne anlatamadım ama :)

  • pekala  (30.06.10 11:39:02)
ben geçen gün bir çocuk yaparken sorup öğrendim :))
dudaklarını tamamiyle vuvuzelanın içine yerleştirip üfleyeceksin. öyle ses çıkıyor

  • cikklett  (30.06.10 13:21:57)
ilkokulda borazan otturmediniz mi hic yahu

  • astaroth  (30.06.10 14:12:15)
bildiğin borazan

  • ronaldo17  (30.06.10 18:26:51)