Sizce yakın zamanda AB vize muafiyeti gelir mi?

Sb

Gelmez.

Bunca zamandır değişen ne var ki vize konusunda bir şeyler değişsin?
  • kisa  (20.07.23 13:05:39)
erdoğan'ın "demokratik ve kucaklayıcı" olduğu, suriye iç savaşının yaşanmadığı, lise öğrencilerinin yazın üç ay çalışıp interrail hayali kurabildiği ekonomiye sahip olduğumuz dönemde gelmemiş AB vize muafiyeti şimdi gelir mi sence?

buna inanmak saflıktır. böyle bir şey mevcut hükümetle asla olmayacak, 10 sene sonra olma ihtimali de yüzde 2 filandır.
  • mark greg sputnik  (20.07.23 13:16:57)
Avrupa kaçak yollarla gelmiş mülteci türk kaynıyor. Sizce gelir mi?

  • fraise  (20.07.23 13:43:36)
hayır.

  • bir ileti paylastim  (20.07.23 13:56:55)
bunun icin ancak guney kore-tayvan-polonya gelismisligine ulasma gerek bence.

  • baldur2  (20.07.23 14:22:37)
20 yıl önce öyle bir ihtimal vardı. Artık bir ortadoğu ülkesiyiz.

  • Mirket  (20.07.23 14:30:29)
avrupa ile türkiye(osmanlı) tarihine çok meraklı birisiyim. benim fikrim bu kaynaşma hiçbir zaman mümkün değildi veya mümkünatı olacaksa bile 10 kasım 1938'den sonra o ihtimal ortadan kalktı.

tabii çok daha derine açılabilir konu fakat cevap hayır.
  • gule gule  (20.07.23 14:36:19)
Yakın zamandan kastın 40 yıl falan ise gelebilir. Aksi halde hayır. Kafamda "acaba?" bile yok.

  • nawar  (20.07.23 15:01:18)
Bence verseler önce Afrika ülkelerine verirler sonra ihtiyaç duyarlarsa bize verirler.

  • hebanon  (20.07.23 16:48:38)
birlige girme olasiligimiz yok, hicbir zaman olmadi. Ciller'in bir palavrasiydi, simdiki iktidar da baslarda isine yaradigi icin oyunu surdurdu.

simdiki hukumeti degistirsek, avrupadan siyasetci ithal etsek, yine olmaz.
neden olmayacagi icin Erol Manisali'nin kitaplarina bakin..
  • cooperr  (20.07.23 18:00:38)
hayır
ama keşke romanya schengen'e girse de oturma izni bir işe yarasa
bu arada vize muafiyetinin temeli "türk korkusu" + "islam korkusu" kriter falan değil.
  • rain when i die  (20.07.23 18:22:13)
Yakın zamanda değil uzun zamanda da gelmez ne sen ne de senin evladın göremez gibime geliyor

  • basond  (21.07.23 01:07:31)
Çok düşük bir ihtimalle imtiyazlı çalışma vizesi, imtiyazlı seyahat vizesi vb şeyler uygulanabilir eğitimli ve paralı kesimi ayıklamak için.

Ama bunun dışında sınırsız serbest dolaşım uzak bir ihtimal.

AB üyeliği ise tamamen güç dengesiyle alakalı.
Türkiye nüfus sebebiyle AB'ye girdiği anda AB parlementosunun en büyük koltuk sahiplerinden biri olacak. Yani oylamalarda vs istediğini onaylayıp, işine gelmeyeni reddedip tüm AB sistemini zorlayabilir.

Fransa ve Almanya gibi AB'nin baş aktörleri bunu istemez. İstemiyor da.
  • anten  (21.07.23 11:11:07)