Açık/Uzaktan öğretim

Selam,

Meslek haline getirip getirmeyeceğimden emin olmamakla birlikte (yaşım 30'lara geldi) haddinden fazla olan boş vaktimi değerlendirmek üzere bilgisayar programcılığı eğitimi almak istiyorum. Udemy'den üzerinden sürdürdüğüm birtakım eğitimler mevcut ama akademik düzeyde de eğitim almaya karar verdim. İkinci üniversite yoluyla kaydolabileceğim üç seçenek mevcut:
Anadolu Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi

Müfredatlarına baktığım zaman en zayıfı Anadolu gibi görünüyor ama bunlardan herhangi birinden eğitim almış ya da eğitimi devam eden varsa fikir almak isterim. Ders anlatımı, derslerin kapsamı vs. hangisi daha nitelikli eğitim veriyor, bilen varsa yardım rica ediciğim

yesevi bilg. mühendisliği de bakabilirsin. ücretsiz değil ama fiyatı uygundur.

  • orpheus  (19.07.23 14:35:27)
bunların hiçbirinden bilgisayar programcılığı alanında "nitelikli" eğitim almazsınız. diploma işinize yarayacaksa konu özetleri, çıkmış sorular vs ile sınavları geçip mezun olur o sırada da deneye yanıla ya da bahsettiğiniz tarzda online eğitimler ile işi öğrenirsiniz. içlerinde sistemi en oturmuş olan anadolu üniversitesidir. diğerlerinin online sınavda sistemi sürekli çöker, materyalleri rezalettir, sınav soruları bile a0 türkçe ile hazırlanmış oluyor resmen anlatım bozuklukları dolu hep. anadolu ünv de diğerlerinin yanında abdurrahman çelebi işte.

  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (19.07.23 18:00:52)