[]

Fiziki doları mı bankadaki doları mı euroya çevirme

Bu iki yerdeki Doları euroya çevirmem lazım. Hangisi daha mantıklı olur? Fiziki doları da bankaya yatırıcam gerçi öyle çeviricem ama evde para tutmak mı bankaya ytırmak mı diye sorsam daha doğru sanki.
 
iki farklı soru görüyorum.

euro/dolar değiştirme işini kuyumcu ya da döviz bürosunda yapmak akıllıca olur.
tutarı eğer çoksa(250.000 dolar üstü falan) bankalar da düzgün kur veriyor. sormak lazım.

bankada vadesiz mi evde boş dursun mu arasındaysanız ev güvenliyse evde dursun bence. ama parayı boşta tutmam, arbitraj yaparım, vadeli yaparım, eurobond alırım vb. durum varsa banka tabii ki.
  • bir ileti paylastim  (19.07.23 11:56:22) 
seçim zamanında, bankadaki 3 kuruş dolarımı atmlerden çektim, kolay kolay geri yatırmam. evde tutuyorum.


  • gadlemler  (19.07.23 14:10:36) 
bu aralar atm'den doviz cekmek sorun oluyor diyorlar. onu goz onunde bulundurun. yoksa kesinlikle bankada tutun derdim.

bozma isine gelince, ben bankanin kapali carsidan daha iyi fiyat verdigine sahit oldum (enpara) o yuzden bir bakin.

fakat unutmayin;
dolar'dan euro'ya cevirmek = dolari try'ye cevirmek + try'yi euro'ya cevirmek. direkt yapmama ragmen bu sonucu almistim.
  • supergirl  (19.07.23 14:22:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.